09199880999

هزینه ی THC در حمل دریایی چیست؟ | موارد + انواع هزینه ها

هزینه ی THC (شارژهای حمل و نقل ترمینال)، همانطور که از نامش پیداست، هزینه ای است که توسط ترمینال بندری برای جابجایی بار در یک ترمینال خاص در یک بندر خاص در یک بندر خاص در یک کشور خاص دریافت می شود. با استعلام کارگو همراه باشید تا بیشتر با مفهموم هزینه ی THC آشنا شویم.

تاریخچه هزینه ی THC

در روزهای اولیه تجارت و حمل و نقل کالا از طریق دریا، صاحب کشتی برای بارگیری و تخلیه بار خود به stevedores در بندر پرداخت می کرد. Stevedores کارگران بندری هستند که در عملیات عمومی بندر مانند بارگیری و تخلیه بار، کارکرد تجهیزات بندر مانند جرثقیل و دریچه، کمک به پهلوگیری یا تخلیه کشتی هایی که از بندر خارج می شوند و غیره… شرکت دارند. با توسعه صنعتی، نوآوری های فن آوری بیشتری به وجود آمد. بنادر ترمینال های جداگانه ای را برای رسیدگی به انواع مختلف بارهای ورودی و خروجی تولید کردند. هر کدام تجهیزات متفاوتی داشتند که می توانستند این محموله را با کارآیی و امنیت بیشتری اداره کنند. به تدریج مشاغلی که با دست انجام می شدند مکانیزه شدند و بنادر شارژ ترمینال برای خط حمل و نقل را شروع کردند.

هزینه های THC شامل چه مواردی است؟

هزینه های THC شامل تمام شارژهای محلی ترمینال است و از این رو در بندر به بندر دیگر متفاوت است. THC شارژ شده توسط بندر شانگهای چین با آنچه در بندر سنگاپور شارژ می شود متفاوت خواهد بود. به همین ترتیب،  هزینه THC بین بندرهای هامبورگ، آلمان یا روتردام، هلند متفاوت خواهد بود. هزینه THC می تواند بین پایانه های مختلف یک بندر متفاوت باشد. این بدان دلیل است که ترمینال های مختلف ممکن است از نظر فنی تجهیزات پیشرفته و مختلفی را برای جابجایی انواع مختلف بار داشته باشند. عملیات یک ترمینال باری، به طور خاص نیاز به هزینه مالی بسیار زیادی دارد. کارکنان ترمینال باید حقوق و دستمزد خود را پرداخت کنند، زیرساخت ها و تجهیزات باید سرویس و نگهداری شوند، مالیات و هزینه های اضافی به دولت پرداخت می شود، هزینه های بازاریابی خدمات  و غیره تمام این موارد در حمل دریایی هزینه THC تاثیر گذار می باشند. هزینه های THC

انواع هزینه THC

هزینه حمل و نقل ترمینال توسط اپراتور ترمینال به شرکت حمل و نقل حمل و نقل می شود. شرکت حمل و نقل این هزینه را به فروشنده یا مشتری که محموله کانتینر را از طریق ترمینال ارسال یا دریافت می کند ، می پردازد. هزینه THC در بندر مبدا، بنادر حمل و نقل و همچنین بندر تخلیه قابل پرداخت هستند. بسته به توافق بین فروشنده و خریدار، هزینه های رسیدگی ترمینال در مبدا (OTHC)  و هزینه های رسیدگی ترمینال در بندر مقصد (DTHC) یا توسط فروشنده یا خریدار پرداخت می شود. آنها این پرداخت را معمولاً به شرکت حمل و نقل انجام می دهند. به طور معمول، هرهزینه THC در یک بندر حمل و نقل توسط شرکت حمل و نقل پرداخت می شود. زیرا این امر در هزینه حمل و نقل آنها لحاظ می شود. نکته ای که در اینجا باید به آن توجه شود این است که تجهیزات از قبیل کانتینر یخچال دار، بار خارج از حد ظرفیت (OOG)، محموله مواد خطرناک  (HAZMAT)و غیره THC های مختلفی شارژ می شوند. زیرا هر یک از این نوع بارها به تجهیزات حمل و نقل متفاوتی احتیاج دارند و روشهای جابجایی آنها نیز متفاوت است. 

چرا هزینه های تی اچ سی متفاوت است؟

برای درک اینکه چرا هزینه THC در حمل دریایی متفاوت است به نکات و مثال های زیر دقت کنید.  به عنوان مثال کانتینر های یخچال دار برای اجرا و کارکرد خود به اتصالات الکتریکی نیاز دارند. بار OOG ممکن است به تجهیزات ویژه حمل و نقل و فضای بیشتری برای ذخیره سازی نیاز داشته باشد. محموله های خطرناک ممکن است نیاز به توزیع و نگهداری در شرایط کنترل شده دما داشته باشند. بنابراین باید هزینه THC نیز در این موارد متفاوت باشد. هزینه های جابجایی ترمینال معمولاً توسط بندرها به صورت سالانه تعیین می شود. برخی از شرکت های حمل و نقل نیز ممکن است THC را بر اساس حجم بار دریافت کنند. در این مقاله با تاریخچه هزینه ی THC  و در حمل دریایی هزینه ی THC چیست، آشنا شدیم، شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه ی THC به سامانه اعلام بار و حمل ونقل کارگو مراجعه کنید تا کارشناسان و متخصصین این شرکت شما را به خوبی راهنمایی کنند.

منابع:

Terminal Handling Charges (THC): Fees, Charges and More

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۳.۸ از ۵
از مجموع ۴ رای
اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

تماس