09199880999

سوییچ اسناد چیست؟ | دلایل نیاز به آن + روند انجام کار

دنیای حمل نقل بین المللی با پیچیدگی ها و ویژگی های خاصی همراه می باشد، و امکان تغییرات بسیاری در حمل و نقل کالا فراهم می باشد. این تغییرات می تواند شامل تغییر مسیر، تغییر مقصد و حتی تغییر اسناد حمل نقل باشد که به سوییج اسناد معروف می باشد. با استعلام کارگو همراه باشید تا بیشتر با سوییچ اسناد آشنا شوید.

سوییچ اسناد چیست؟

معاملات مثلثی یک اتفاق بسیار معمول در تجارت جهانی است. واردکنندگانی که کالا از خارج از کشور خریداری می کنند لزوماً کالاها را از خود کارخانه خریداری نمی کنند. بلکه این کار را از یک واسطه یا بازرگان انجام می دهند که ممکن است در جای دیگری مستقر باشد. بنابراین، جابجایی واقعی کالا دقیقاً نشان دهنده معامله در حال انجام نیست. اگرچه ممکن است کالاها مستقیماً از کارخانه به وارد کننده منتقل شوند. اما معاملات تجاری مسیر دیگری را دنبال می کند. وقتی نوبت به مستندات می رسد، اسناد حمل و نقل نیز باید با تمام معاملات تجاری موجود در محموله مطابقت داشته باشد. در یک معامله مثلثی ساده، کارخانه کالاها را به تاجر می فروشد که همان کالاها را به وارد کننده می فروشد. به این ترتیب، برای هر معامله ای باید بارنامه صادر شود. بنابراین برای این محموله باید دسته دوم یا بارنامه سوئیچ صادر شود که در واقع سوییج اسناد صورت می گیرد.. اولین بارنامه باید با کارخانه به عنوان حمل کننده و تاجر به عنوان گیرنده صادر شود.

دلایل نیاز به سوئیچ اسناد

در زیر ما از دلایل استفاده از سوییچ اسناد خواهیم گفت:
  • فروشنده (که می تواند یک نماینده تجاری باشد) می خواهد نام صادرکننده واقعی را از گیرنده مخفی کند تا از معامله مستقیم گیرنده با صادر کننده جلوگیری کند.
  • فروشنده نمی خواهد که خریدار از کشور اصلی کالا مطلع شود.
  • بارنامه اصلی ممکن است در کشور حمل و نقل نگه داشته شود. کشتی ممکن است قبل از بارنامه اصلی به بندر تخلیه برسد.
  • نماینده بازرگانی ترجیح می دهد قبل از پرداخت هزینه حمل و نقل، با دریافت ابتدا پرداخت از گیرنده نهایی، جریان نقدی خود را کاهش دهد.
  • ممکن است کالاها در مسیر رسیدن به مقصد دوباره فروخته شده باشند. اکنون باید بندر تخلیه به بندر دیگری تغییر یابد.
  • سوئیچ اسناد برای مقصد یا درخواست گیرنده برای ویرایش توضیحات بار. به عنوان مثال. “ابزار” به جای “ابزار باغبانی”.
  • کالاها در اصل در بسته های کوچک با بارنامه های جداگانه حمل می شود. خریدار ترجیح می دهد فقط یک بارنامه داشته باشد تا تمام بسته ها را پوشش دهد تا فروش خود را تسهیل کند. یا بالعکس – یک بارنامه برای یک محموله عمده صادر شده است که خریدار ترجیح می دهد آن را به چند بارنامه تقسیم کند که بسته های کوچکتر را پوشش می دهد.

سوئیچ اسناد

روند سوییچ اسناد

سوییچ اسناد یا سوییچ بارنامه فقط توسط مالک یا مدیر اصلی کالا بصورت رسمی قابل درخواست است. به عبارت دیگر، از آنجا که بارنامه نشان دهنده مالکیت است، فقط شرکتی که مجموعه کامل اسناد را در اختیار دارد می تواند درخواست سوییچ اسناد را درخواست کند. مشاوره: فقط درصورتیکه این شرکت هر سه بارنامه اصلی را در دست داشته باشید، این درخواست باید انجام شود. پس از درخواست سوییچ اسناد باید توسط شرکت حمل و نقل  تأیید شود. که باید بسیار دقیق تفاوت های بارنامه اصلی و سوییچ بارنامه جدید و پیشنهادی را مقایسه کند تا مطمئن که همه موارد مورد نیاز مطابقت شود. هنگامی که سوییچ اسناد برای صدور مجوز تأیید شد، شرکت حمل کننده کالا باید اطمینان حاصل کند که مجموعه اصلی بارنامه ها قبل از آزاد شدن از گردش خارج شده و لغو می شود. این مهم است زیرا اطمینان حاصل می کند که فقط یک مجموعه اسناد برای جلوگیری از مشکلات موجود است.

چه زمانی بارنامه سوئیچ لازم است؟

به طور کلی، از بارنامه سوئیچ برای کتمان هویت کارخانه استفاده می شود. از آنجا که تاجر در حال فروش کالا به وارد کننده است، بازرگان نمی خواهد کارخانه ای را که از آنجا کالا را تهیه می کند، فاش کند. بنابراین، بازرگان اغلب درخواست می کند که برای محموله های خود از بارنامه سوئیچ استفاده شود. در این مقاله با سوییچ اسناد و شرایط استفاده از آن آشنا شدیم. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سوییج اسناد به سایت استعلام کارگو مراجعه کنید. منبع: ?What is a switch Bill of Lading
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

تماس