09199880999

انواع پالت و لیست پالت های مختلف

پالت سازه های مسطحی است که پایه ای برای ذخیره سازی و حمل و نقل کالا فراهم می کند. آنها از مواد مختلفی از جمله چوب، فلز و پلاستیک ساخته شده اند. به طور معمول، پالت ها صاف و افقی هستند، که باعث چیدمان، جابجایی و بارگیری آنها می شود. غالباً کالاهایی که روی این پالت ها قرار می گیرند بسیار سنگین تر هستند که برای جابجایی پالت ها مانند لیفتراک و جک های پالت نیاز به استفاده از ماشین آلات است. با استعلام کارگو همراه باشید تا در زیر لیستی از انواع پالت ها را به شما معرفی کنیم. 

معرفی انواع پالت

بدون پالت، جابجایی حجم زیادی از کالا ها از مکانی به مکان دیگر دشوار است تصور کنید. پالت ها امروزه نقش بسیار مهمی در صنعت دارند و حمل و جابجایی بارها با استفاده از تجهیزات حمل و نقل، مانند لیفتراک شرایط کار را بسیار راحت تر کرده است. پالت ها به طور خاص برای بلند شدن توسط ماشین آلاتی مانند لیفتراک طراحی شده اند. در حالی که پیکربندی اکثر پالت ها کم و بیش یکسان است، همه آنها از یک ماده ساخته نشده اند. بارها و صنایع مختلف کالاها، پالت هایی را می خواهند که از مواد مختلف ساخته شده اند. به طور معمول، پالت ها از چوب، پلاستیک یا فلز ساخته می شوند. توجه به این نکته مهم است که صنایع خاصی برای پالت و ترکیب پالت الزامات خاصی دارند. برای اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چه نوع پالت برای استفاده در کار شما مناسب است ، باید به قوانین، استانداردها و مقررات مربوط به صنعت خاص خود مراجعه کنید. بیایید تفاوت های انواع پالت ها را بررسی کنیم:

پالت چوبی

چوب متداول ترین نوع پالت را تشکیل می دهد، زیرا یکی از ارزان ترین و به راحتی قابل تنظیم ترین گزینه است. تولید کنندگان پالت این پالت ها را از انواع مختلف چوب با هزینه های مختلف و مقاومت های مختلف تولید می کنند. به طور کلی یک گزینه عالی و انعطاف پذیر برای کارهای عمومی می باشد. برخی از نگرانی های بهداشتی و ایمنی پالت چوب وجود دارد. پالت های چوبی استفاده شده ممکن است باکتری حمل کنند، به خصوص اگر چوب خیس شود، بنابراین نباید از این پالت ها برای انتقال مواد غذایی، نوشیدنی ها یا مواد شیمیایی استفاده شود.

پالت پلاستیکی یکی از انواع پالت

پالت های پلاستیکی گزینه بسیار خوبی هستند که می توانند تقریباً در هر صنعتی برای هر نوع بار واحد استفاده شوند، به شرطی که پلاستیک بتواند وزن کالا را تحمل کند. آنها با دوام هستند، به راحتی تمیز می شوند و محافظت بیشتری را ارائه می دهند. به شما کمک می کند در هنگام حمل و نقل آسیب به اقلام وارد نشود. پالت پلاستیکی به دلیل ماندگاری پالت های پلاستیکی، اغلب نیازی به دور ریختن یا جایگزینی آنها نیست. و حتی اگر این کار را انجام دهند، پلاستیک قابل بازیافت است.

پالت های فلزی

پالت های فلزی قوی ترین گزینه ممکن در بین انواع پالت را دارند. در صورت نیاز به جابجایی بارهای بسیار سنگین، آنها گزینه ی بسیار کارآمد تری می باشند. این پالت ها بالاترین هزینه را نسبت به دیگر انواع پالت را برای ساخت و تهیه دارند. اما از دوام بالایی برخوردار هستند، در برابر سرما یا گرما مقاومت می کنند، تمیز کردن آنها آسان است و بندرت نیاز به تعویض دارند. آنها به طور معمول از آلومینیوم یا فولاد ساخته می شوند، گرچه قیمت بسته به نوع فلزی که دارند متفاوت خواهد بود. وقتی صحبت از جابجایی بشکه، حمل و نقل هوایی یا انبار در فضای باز است، پالت های فلزی گزینه مناسبی هستند.

پالت های کاغذ راه راه یکی از انواع پالت

پیشرفت تولیدکننده در فناوری کاغذ، مانند پوشش شیمیایی ویژه، امکان تولید پالت از کاغذ راه راه را فراهم می کند. ممکن است تعجب آور باشد، اما پالت های کاغذی راه راه قدرت لازم را برای قرار دادن بارهای سنگین به همان اندازه پالت های چوبی فراهم می کنند. بعلاوه، آنها مقرون به صرفه، سازگار با محیط زیست و تمیزتر از پالت چوب هستند. و به همین راحتی قابل تنظیم و بازیافت هستند. آنها همچنین مانند پالت های چوبی خرد نخواهند شد و با توجه به دوام آنها نسبتاً سبک هستند. در این مقاله با انواع پالت ها و ویژگی و کاربردهای انواع پالت ها آشنا شدیم. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر مطلب انواع سایزهای استاندار پالت را در سایت کارگو مطالعه کنید تا کارشناسان و متخصصین این شرکت شما را به خوبی راهنمایی کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با انواع حمل می توانید سایر مقالات وب سایت را مطالعه نمایید. منابع:

?What are Pallets and Palletizing in Shipping

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

تماس