09199880999

حمل و نقل بین المللی دام زنده

حمل و نقل بین المللی دام زنده از طریق کشتی، راه آهن، جاده یا هوایی است. حمل و نقل دام به دلایل زیادی از جمله کشتار، حراج، اصلاح نژاد، نمایش حیوانات، نمایشگاه ها و چراگاه ها انجام می شود. وقتی این حمل دام از مرزهای کشور دیگری عبور می کند، به عنوان صادرات زنده شناخته می شود. در ادامه با سایت استعلام کارگو همراه باشید تا بیشتر با حمل و نقل بین‌المللی دام زنده آشنا شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با کارگو و انواع حمل می توانید با متخصصان ما در ارتباط باشید.

شرایط حمل و نقل بین المللی دام زنده

شرایط حمل و نقل بین‌المللی دام زنده به نوع دام، سن و سلامت دام های حمل شده بستگی دارد. حمل و نقل اسب، گاو و گوسفند از طریق جاده به شدت توسط خدمات دامپزشکی کنترل می شود. قبل از شروع سفر، حیوانات تحت آماده سازی و درمان دامپزشکی و بهداشتی قرار می گیرند. در طی آن متخصصان سلامت آنها را ارزیابی می کنند. سپس وجود بیماری ها را تشخیص می دهند، آزمایشات آلرژی انجام می دهند و واکسن می زنند. حمل و نقل بین‌المللی دام زنده مسئولیت های قابل توجهی را به دنبال دارد. حیوانات باید تغذیه شوند، سیراب شوند، فرصتی برای استراحت داده شود و از صدمات در امان بمانند. بنابراین، لازم است مقدار کافی خوراک از قبل تهیه شود. حمل و نقل مخصوص کاسه های آشامیدنی و سایر تجهیزات نیز آماده شود.

شرایط ایمنی حمل و نقل دام زنده

به دلایل ایمنی، بارگیری و تخلیه دام با استفاده از دستگاه های ویژه ای مانند کشتی ، پل و راهروی با سطوح غیر لغزنده انجام می شود. برای تغذیه و استراحت حیوانات، حامل ها ایستگاه های منظم را در مکان های خاص تعیین شده ترتیب می دهند. در حین حمل دام، گاو نر بالغ ، گاو ماده و حیوانات جوان به طور جداگانه نگهداری می شوند تا از ایمنی حیوانات اطمینان حاصل کنند. تحویل گاو همراه با سایر حیوانات ممنوع است. شرایط ایمنی حمل و نقل بین‌المللی دام زنده شرکت های حمل و نقل به طور منظم برای محافظت در برابر فشار دما و تهویه مکرر خودرو، تعمیرات پیشگیرانه انجام می دهند. توصیه می شود حمل و نقل گوسفندان از طریق جاده در دمای متوسط ​​انجام شود. زیرا یخ زدگی و گرما می تواند به حیوانات آسیب برساند. در حین جابجایی اسب ها، حیوانات از حالت قلاب خارج می شوند و در داخل خودرو بسته می شوند تا بتوانند دراز بکشند.

انواع وسایل نقلیه برای حمل و نقل دام زنده

استعلام قیمت حمل و نقل دریایی : برای حمل و نقل بین المللی دام زنده و سایر انواع حیوانات، از روش های مختلف دریایی، ریلی ، هوایی و جاده ای با سازگاری ویژه استفاده می شود. هر وسیله نقلیه تمام الزامات بهداشتی و فنی را برآورده می کند. به طور خاص، کامیون های مجهز به سیستم تهویه، کاسه های آشامیدنی و سیستم ناوبری GPS برای نظارت مستمر مجهز هستند. قبل از استفاده، وسایل نقلیه و ظروف تمیز، شسته، ضد عفونی شده و از نظر وجود آسیب ها یا سایر اشیا تیز بررسی می شود. برای ایمنی در وسایل نقلیه در نظر گرفته شده برای حمل و نقل دام از طریق جاده، شبکه های فلزی و تخته های چوبی نصب شده است. به لطف این اقدامات و اقدامات امنیتی دیگر، می توان خطرات صدمات، آلودگی و مرگ حیوانات زنده را کاهش داد.

حمل و نقل بین المللی دام زنده از طریق دریا

برای حمل و نقل حیوانات زنده از طریق دریا، حیوانات در یک جایگاه مخصوص ساخته شده در انبار کشتی یا روی عرشه قرار می گیرند که تجهیزات لازم از جمله پارچه و پتوهای مناسب، کاسه های آشامیدنی و سایر وسایل در دسترس است. حمل و نقل حیوانات زنده با حمل و نقل هوایی محدودیت دارد. به عنوان مثال، حمل یک بار با بیش از دویست گاو با حمل و نقل هوایی ممنوع است. برای اهداف امنیتی، تابلوهای بزرگی در هواپیماهای باری ساخته می شود. نکته این که دیواره های آنها با مواد نرم کننده پوشانده شده است. الزامات مشابهی برای حمل و نقل حیوانات از طریق جاده ایجاد شده است. در این مقاله با حمل و نقل بین المللی دام زنده آشنا شدیم. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت سامانه اعلام بار کارگو مراجعه کنید. کارشناسان و متخصصین این شرکت شما را به خوبی راهنمایی کنند. منابع: INTERNATIONAL TRANSPORT OF LIVE ANIMALS BY AIR

‘Floating feedlots’: animals spending weeks at sea on ships not fit for purpose

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

تماس