09199880999

بررسی روش های مختلف باربری بین المللی

اگر به دنبال توسعه تجارت خود هستید، فعالیت در خارج از مرزها باید بخشی از استراتژی شما باشد. گفتن این امر آسان تر از انجام آن است. به خصوص اگر تجربه یا دانش زیادی در مورد راه اندازی یک تجارت فرامرزی ندارید. برای موفقیت در حمل و نقل و باربری بین المللی، باید استراتژی های کلیدی متناسب با تجارت خود را مشخص کنید. اکثر مشاغل با باربری بین المللی سر و کار ندارد، اما دلایل زیادی برای این امر وجود دارد. در حالی که برخی ممکن است در آینده آن را به عنوان یک گزینه در نظر بگیرند، برخی دیگر فقط به ارائه خدمات به بازارهای داخلی خود بسنده می کنند. با این حال، فروش در خارج از مرزها کلید رشد تجارت شما است. راهنمای زیر از استعلام کارگو برخی از سوالات مهم شما را در مورد باربری بین المللی را پاسخ خواهد داد.

نکات مهم باربری بین المللی

مراحل حمل و نقل و باربری بین المللی بسیار پیچیده تر از مدل های محلی است. به این ترتیب، شما باید چندین عامل را در نظر بگیرید تا اطمینان حاصل کنید که فرایند باربری بین المللی شما یکپارچه است. این عوامل هنگام تعیین مدت زمان حمل و نقل بین المللی نیز مفید هستند. در زیر هفت مورد را که باید در مورد حمل و نقل بین المللی در نظر بگیرید، ذکر کرده ایم.

ترخیص کالا از گمرک

هنگام ارسال از کشوری به کشور دیگر، بخش های سفارشی کشورهای مختلف در اجرای دستورالعمل های سفارشی خود سختگیرانه عمل خواهند کرد. به این ترتیب، گمرک ابتدا همه محصولات را برای تعیین صلاحیت ورود به کشور ترخیص می کند. بررسی می کند که آیا هزینه ترخیص مورد نیاز پرداخت شده است. اگر برای این کار – به عنوان مثال ، با ارائه مدارک مناسب – آمادگی کافی را ندارید، می توانید زمان استاندارد حمل و نقل را به میزان قابل توجهی به تاخیر بیاندازید. فراموش نکنید که داشتن مدارک مناسب مهم است. این موارد باید با تمام اطلاعات لازم از جمله کدهای هماهنگ و توضیحات محصول به طور دقیق پر شود.

خدمات حمل و نقل

همچنین هنگام باربری بین المللی باید وسیله حمل و نقل را در نظر بگیرید زیرا تعیین کننده مدت زمان حمل و نقل بین المللی است. باربری دریایی و هوایی متداول ترین خدمات حمل و نقل هستند. اما ، قبل از انتخاب هر کدام باید زمان، هزینه و ماهیت محصولات خود را در نظر بگیرید. حمل و نقل هوایی سریعتر از حمل و نقل دریایی است اما گرانتر است. از طرف دیگر دریا مقرون به صرفه است اما زمان زیادی طول می کشد. حمل و نقل دریایی همچنین برای اقلام ظریف که نمی توانند سفرهای طولانی را در ظروف بسته تحمل کنند خوب نیست.

موارد ممنوعه

کشورهای مختلف ورود اقلام مختلف را محدود می کنند. به این ترتیب، قبل از ارسال محموله خود باید محدودیت های هر کشور را در نظر بگیرید تا اطمینان حاصل کنید که دستورالعمل های آنها را برای موارد ممنوع، محدود یا خطرناک نقض نمی کنید.

مسائل مربوط به تحویل کالا

مسائل مربوط به تحویل می تواند بر زمان حمل و نقل محلی و بین المللی تأثیر بگذارد. برای جلوگیری از تأخیر به دلیل مشکلات تحویل، باید از خدمات یک شرکت حمل و نقل استفاده کنید که اطلاعات دقیقی از وضعیت حمل و نقل شما ارائه می دهد یا اقدامات پیشگیرانه ای را برای اطمینان از تحویل انجام می دهد.

روشهای مختلف باربری بین المللی

حمل و نقل دریایی

شاید ارزان ترین اما کندترین راه برای ارسال کالا به سراسر جهان ، حمل و نقل دریایی همچنان گزینه مناسبی برای صادرات عمده باشد. با این حال ، اگر تحویل شما فوری باشد، انتخاب منطقی نیست.

باربری بین المللی هوایی

برای اقلام عمده یا بسته های بزرگ، اغلب گزینه ای مقرون به صرفه است. البته سریع هم می باشد. تحویل ظرف چند روز به پایان می رسد.

باربری بین المللی زمینی

حمل و نقل جاده ای می تواند گزینه ای مقرون به صرفه و سریع برای سفرهای کوتاه تر باشد. بارگیری و تخلیه سریع است. شبکه جاده از نظر مسیرهای منتخب آزادی عمل را ارائه می دهد.انعطاف زیاد بسته‌ها هم موجود است. با این حال، سرعت تحویل می تواند تحت تأثیر آب و هوا، شرایط جاده ها و رویدادهای منطقه ای (مانند اعتصابات محلی) قرار گیرد. حمل و نقل ریلی ممکن است انعطاف پذیری کمتری نسبت به جاده داشته باشد اما گزینه ای ارزان تر و سریعتر در مسافت های بسیار طولانی تر می باشد.

انتخاب نوع باربری بین المللی

هنگام ارزیابی گزینه های موجود برای باربری بین المللی ملاحظات متعددی را باید در نظر گرفت. که به بررسی آن ها خواهیم پرداخت:  انتخاب نوع باربری بین المللی

محصول یا بسته

نحوه حمل و زمان تحویل تحت تأثیر ماهیت کالا قرار می گیرد. برخی از اقلام با ارزش یا شکننده (مانند لوازم الکترونیکی) ممکن است مستعد آسیب، سرقت یا از دست دادن باشند. مواد ارگانیک فصلی یا فاسد شدنی (مانند کالاهای مخصوص تعطیلات، گل، غذا) ممکن است به زمان بسیار حساس باشند.

فاصله تا کشور مقصد

مرتبط با به مقصد، راههای بسیاری برای ارسال کالا وجود دارد. حمل و نقل هوایی احتمالاً برای حمل و نقل سریع اقیانوس اطلس ضروری است. هر مسیر سطحی مانند جاده ای یا ریلی برای کشورهای نزدیک ترجیح داده می شود.

زمان تحویل سریع باربری بین المللی

این که چقدر سریع به چیزی نیاز دارید ارسال شود نسبی است و به ماهیت محصول و کسب و کار شما بستگی دارد. حمل بار دریایی 6 هفته یا بیشتر طول می کشد تا به استرالیا یا چین برسد، حمل و نقل هوایی 2 تا 3 روز طول می کشد.  واقع بین بودن در مورد میزان سریع تحویل بسته یا محموله بهتر است. آیا واقعاً به تحویل روز بعد برتر نیاز دارید یا تحویل ظرف چند روز کافی است؟

راحتی خدمات جمع آوری

اهمیت زمان و تلاش لازم برای ارسال بسته بسیار است. اگر نیمی از روز به منظور تنظیم تحویل 48 ساعته از جمله رفتن و صف بندی در پست به دلیل نرخ های ارزان تر، صرف شود، باز هم هزینه ای از نظر زمان و بهره وری متحمل می شود. سخن آخر در این مقاله از استعلام کارگو باربری بین المللی را ارائه دادیم. البته با نگاهی بر سامانه اعلام بار و سامانه حمل و نقل. جهت کسب اطلاعات دقیق تر با متخصصان ما در ارتباط باشید. منابع:

INTERNATIONAL CARGO TRANSPORT

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

تماس