09199880999

استعلام حمل بار

اگر شما یک عمده فروش باشید، چه تولید کننده یا یک خرده فروش، هزینه های حمل و نقل یکی از هزینه های اصلی انجام تجارت است. هزینه های حمل و نقل اغلب بسیار نامشخص است. تا زمانی که شرکت حمل کننده بار فاکتور ارسال نکند، ممکن است یک تاجر از هزینه حمل و نقل مطلع نشود. اگرچه هزینه های حمل و نقل اغلب نامشخص است، اما فاکتور هایی در استعلام حمل بار تاثیر گذار می باشد. با استعلام کارگو همراه باشید تا با استعلام حمل بار و عوامل تاثیر گذار در آن بیشتر آشنا شوید. نرخ حمل و نقل دائماً در حال تغییر است. بودجه بندی برای حمل و نقل برای هر شرکت زنجیره تأمین و تدارکات ضروری است. با نوسان نرخ ها تا 50٪ ، برنامه ریزی به یک کار وقت گیر تبدیل می شود. در این مقاله، ما به بررسی آنچه که نرخ حمل و نقل را مشخص می کند، شش عاملی که تأثیر عمده ای در نرخ حمل و نقل شما دارند را بررسی خواهیم کرد. 

عوامل تاثیر گذار بر استعلام حمل بار

استعلام حمل بار دارای شرایط و فاکتورهای مختلفی می باشد که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت:

اندازه و وزن بار

بسته به نوع حمل و نقل استفاده می شود، وزن یا ابعاد بر قیمت گذاری تأثیر می گذارد. هزینه حمل و نقل از طریق هوا بر اساس وزن است. اگر از طریق دریا بروید، ابعاد کانتینر در هزینه متغیر است.

مسافت حمل و نقل

میزان فاصله با محلی که بار را قرار است، به مقصد برسد در استعلام حمل و نقل زمینی تعیین کننده می باشد و حمل و نقل بین المللی تفاوتی ندارد. هرچقدر که فاصله بیشتر باشد، هزینه های بیشتری برای رسیدن به آنجا هزینه می شود.

نوع حمل و نقل در استعلام حمل بار

سه روش اساسی برای حمل و نقل بین المللی وجود دارد. آنها زمینی، دریایی و هوایی هستند. هر کدام محدوده قیمت و زمان تحویل متفاوتی دارند. حمل و نقل هوایی ( استعلام حمل و نقل هوایی ) سریعتر و گرانتر از دریا است. در حقیقت، نرخ حمل و نقل هوایی حدود پنج برابر گرانتر است. اگر برنامه شرکت زمان طولانی تری برای حمل و نقل فراهم کند ، می توانید با انتخاب یک محموله دریایی، یک بسته را ذخیره کنید. در بسیاری از مواقع، زمین بدون توجه به اینکه حمل و نقل از طریق هوا یا دریا انجام می شود، در تحویل نهایی نقش دارد. مطمئن شوید و از شرکت حمل و نقل سوال می کنید که آیا خدمات درب منزل یا فقط بندر به بندر را ارائه می دهند. شرکتی که خدمات خانه به خانه ارائه می دهد در هزینه های اضافی حمل و نقل داخلی و مسائل لجستیکی صرفه جویی می کند.

بندر مقصد در روند استعلام حمل بار

نکته دیگری که هنگام استعلام حمل و نقل بین المللی باید به آن توجه کنید، هزینه های اضافی گمرک است. کشوری که محموله ای در آن وارد می شود، هزینه های گمرکی و سایر هزینه های خدمات را در بندر دریافت می کند. این هزینه های اضافی می تواند شامل موارد زیر باشد:
  • هزینه های بازرسی کانتینر
  • هزینه های قرنطینه
  • پوشش بیمه
  • افزایش عمومی نرخ
  • هزینه های تحویل داخلی
  • هزینه های ترمینال
  • هزینه خدمات بندر
پیش از موعد با شرکت حمل و نقل صحبت کنید تا بدانید کدام یک از این موارد مورد نیاز است و هزینه آنها چقدر است.

استعلام کرایه حمل بار

در بعضی از ماه های سال اوج فصول حمل و نقل بین المللی است. در این مدت، فضای ظروف نیز محدود است زیرا تقاضا بیشتر است. برای صرفه جویی در هزینه، در صورت امکان از حمل و نقل در این زمان ها خودداری کنید. قبل از برنامه ریزی بسیار سریع یک چالش است، اما به شرکت ها کمک می کند تا از نظر استراتژیک حمل و نقل کنند.

بیمه حمل و نقل در استعلام حمل بار

بار خود را همیشه بیمه کنید، مخصوصاً هنگام حمل و نقل بین المللی است. بیمه حمل و نقل بر اساس ارزش کالای حمل شده است. اگر شخص بیمه نامه حمل کالا را خریداری نکند، مبلغی که حمل و نقل تحت مسئولیت محدود به آن تعلق می گیرد، بر اساس وزن تعیین می شود. تفاوت بین وزن و ارزش تجاری اغلب قابل توجه است و ضرر برجای می گذارد.

استعلام حمل بار با سامانه اعلام بار

در این مقاله با استعلام حمل بار،  با عوامل تاثیر گذار در استعلام حمل بار آشنا شدیم، شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر  به سایت استعلام کارگو مراجعه کنید تا کارشناسان و متخصصین این شرکت شما را به خوبی راهنمایی کنند.

منابع:

Inquiry into National Freight and Supply Chain Priorities

Freight Inquiry

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

تماس