09199880999

زیپ کد شهر و کاربرد آن

کد پستی، اعداد پنج رقمی که مناطق کوچکی از ایالات متحده را نشان می دهد، توسط خدمات پستی ایالات متحده در سال 1963 ایجاد شد تا به کارآیی تحویل حجم نامه های روزافزون کمک کند. اصطلاح “ZIP” مخفف Zone Improvement Plan است.  با استعلام آنلاین کارگو همراه باشید تا در ارتباط با زیپ کد شهر و کاربرد آن بیشتر بدانید. اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با کارگو، فورواردر و غیره دارید می توانید از طریق وب سایت استعلام کارگو اقدام کنید.

تاریخچه زیپ کد

سیستم آدرس دهی منطقه ای در سال 1943 هنگامی که هزاران کارمند پستی برای خدمت به ارتش در طول جنگ جهانی دوم کار خود را ترک کردند، اجرا شد و سیستم را کم کار کرد و نیاز به ساده سازی داشت. برای شروع، 124 شهر از بزرگترین شهرهای ایالات متحده با دو عدد طبقه بندی شدند – اولی که شهر را مشخص می کند و دیگری ایالت. این اعداد برای سهولت در مرتب سازی برای کارمندان کم تجربه تر در نظر گرفته شده است.سیستم پستی 20 سال بعد، در سال 1963، با افزایش حجم نامه، سه شماره دیگر را اجرا کرد. زیپ کد به این منظور انتخاب شده است که وقتی نامه فرستنده ها از کد موجود در آدرس پستی استفاده می کنند، پست الکترونیکی با سرعت بیشتری حرکت می کند. اصطلاح zip code در ابتدا توسط   USPS  به عنوان مارک خدماتی ثبت شد، اما ثبت آن در سال 1997 منقضی شد.

معنی هر عدد زیپ کد چیست؟

  • رقم اول یک منطقه وسیع را مشخص می کند، که از شمال شرقی تا صفر تا غرب برای صفر تا 9 محدوده دارد.
  • دو رقم زیر کد یک مرکز پست مرکزی در آن منطقه است.
  • دو رقم آخر دفاتر پستی یا مناطق پستی کوچکی را مشخص می کند.
به عنوان مثال، در کد پستی 10014، اولین “1” مخفف Delaware، New York، Pennsylvania است. “00” مخفف New York Sectional Sectional Facility است. و “14” مخفف بخشی از منهتن ((Meatpacking و (West Village)  است. شش ماه پس از اجرای زیپ کد در سال 1963، به هر آدرس در ایالات متحده یک آدرس اختصاص داده شده بود.

شماره های اضافی زیپ کد

در سال 1983، یک خط تیره و کد چهار رقمی به برخی از زیپ کد اضافه شد. کد ZIP + 4 هنگامی که مرتب سازی نامه فقط بر اساس زیپ کد اجرا شد، اما هرگز کاملاً اجرا نشد. توسعه فناوری های مرتب سازی اندکی پس از اجرای آن، این کار را تقریبا منسوخ کرد. شماره های ششم و هفتم “بخش تحویل” را مشخص می کند. ممکن است یک ساختمان اداری، یک منطقه جغرافیایی کوچک، چند بلوک یا یک ساختمان آپارتمانی بزرگ باشد. دو شماره آخر به معنای یک بخش تحویل است که می تواند به اندازه کف یک ساختمان اداری یا یک بخش خاص در یک شرکت محدود باشد. زیپ کد

 کاربردهای زیپ کد شهر

از دیگر استفاده های شهر می توان به موارد زیر اشاره کرد.

خدمات حمل و نقل

سرویس های تحویل غیر از USPS، مانند FedEx، United Parcel Service و DHL، برای مسیریابی بهینه داخلی به زیپ کد نیاز دارند.

آمار

کد پستی نه تنها برای ردیابی نامه، بلکه همچنین برای جمع آوری آمار جغرافیایی در ایالات متحده استفاده می شود. اداره سرشماری ایالات متحده حدود تقریبی مناطق zip code را محاسبه می کند، منطقه ای که آن را مناطق کدگذاری زیپ کد (ZCTA)  می نامد. سپس داده های آماری سرشماری برای این مناطق تقریبی ارائه می شود.

بازار یابی

داده ها اغلب در مبارزات بازاریابی پست الکترونیکی در فرآیندی به نام بازاریابی زیپ کد مورد استفاده قرار می گیرند. صندوق های فروش در محل فروش گاه از مصرف کننده زیپ کد منزل خود می خواهند. علاوه بر ارائه داده های الگوی خرید مفید در تعیین محل تأسیسات مشاغل جدید، خرده فروشان می توانند با استفاده از دایرکتوری ها این zip code را با نام کارت اعتباری مرتبط کنند تا آدرس و شماره تلفن کامل مصرف کننده را بدست آورند. داده های کدگذاری شده ZIP نیز در تجزیه و تحلیل عوامل جغرافیایی در معرض خطر استفاده می شود. یک صنعت بیمه و صنعت بانکی که به طور انحصاری به عنوان خط قرمز شناخته می شود.

اینترنت

داده های زیپ کد جزئی جدایی ناپذیر از نرم افزار فروشنده / فروشگاه یاب در بسیاری از وب سایت ها، به ویژه وب سایت های مدل فیزیکی و مجازی کسب و کار است. این نرم افزار یک کد ZIP ورودی کاربر را پردازش می کند. سپس لیستی از مکان های فروشگاه یا محل کار را باز می گرداند! معمولاً به ترتیب افزایش فاصله از مرکز زیپ کد ورودی. از آنجا که سیستم زیپ کد به شبکه پستی ایالات متحده محدود می شود، وب سایت هایی که به کد پستی نیاز دارند نمی توانند مشتری خود را در خارج از ایالات متحده ثبت کنند. بسیاری از سایت ها داده های زیپ کد سایر کشورها را خریداری می کنند. یا در مواردی که کد پستی به رسمیت شناخته نمی شود، کمک هزینه می کنند. منابع: 

Understanding ZIP Codes

What is a zip code? Definition and examples

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

تماس