09199880999

ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی چگونه است؟

  ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی موضوعی است که در این مقاله از شرکت استعلام کارگو مورد بررسی قرار خواهد گرفت. اطلاعات این سایت در زمینه سامانه حمل و نقل و ترخیص کالا می تواند راهکارهایی برای شما باشد.

آشنایی با گمرک فرودگاه امام خمینی

بی شک فرودگاه امام خمینی از مهم ترین مکان ها برای امور تجاری و حمل و نقل بار می باشد. از این رو ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی قانون و مقرراتی دارد که مختص این مکان است. این فرودگاه علاوه بر ورود و خروج مسافران و پروازهای تشریفاتی، در امور تجاری و سامانه حمل و نقل نیز فعالیت دارد. گفتنی است که از سال ۱۳۹۰ گمرک های دیگر تهران نیز زیر نظر این گمرک قرار گرفته اند و فعالیت های تجاری خود را انجام خواهند داد. می توان گفت که این فرودگاه در خاورمیانه بزرگترین و مجهزترین گمرک ها را دارا می باشد. فعالیت های انجام شده در این گمرک شامل انتقال، تخلیه بار، بارگیری و حتی انبارداری می باشند. تمام این فعالیت ها کاملا به صورت تخصصی و بسیار کاربردی صورت می گیرد. از اقدامات دیگر این گمرک نیز می توان ترانزیت و واردات، پست و ترخیص کالا ها را نام برد. ازاصلی ترین کالاهایی که در این گمرک‌ جا به جا می شود، نفت و ماشین آلات صنعتی می باشند‌. این فرودگاه موقعیتی بسیار استراتژیک دارد و شرایط و قوانین مهم و منحصر به فرد دارد.

موقعیت جغرافیایی و مکانی فرودگاه امام خمینی

این فرودگاه در حوالی تهران قرار گرفته و از لحاظ استراتژیک موقعیت بسیار ویژه ای دارد. از این رو ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی امری بسیار مهم می باشد و باید در مورد آن گفتگو شود‌. مساحت این فرودگاه حدود ۱۳۵۰۰۰ هکتار است. گمرک مربوط به امانات پستی و همچنین گمرک مهرآباد نیز زیر نظر این فرودگاه می باشد. در واقع مسائل اداری و اجرایی در این فرودگاه انجام خواهد شد. قابل ذکر است که این فرودگاه وسیع در حوزه های مختلف از جمله امور تجاری، امانات پستی، مسافرتی و گمرک تخصصی فعالیت چشمگیری دارد. نکته دیگر این است که بیشتر کالاهایی که حجم بزرگ ندارند از این گمرک و ازطریق این فرودگاه جا به جا می شوند. اما این امر به این معنی نیست که توانایی حمل و نقل بار سنگین وجود ندارد، بلکه از لحاظ هزینه زیاد به صرفه نخواهد بود.

کالاهای وارداتی به گمرک فرودگاه امام خمینی

در این قسمت از مقاله درباره ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی، چند نمونه از کالاهای وارداتی را عنوان خواهیم نمود. کالاهایی همچون انواع تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی، فلزات گرانبها، پارچه، لوازم آرایشی و بهداشتی، سیگار و‌ سایر موارد دخانیات، شیر آلات، وسایل مربوط به سفارت خانه ها، انواع موبایل و لوازم جانبی آن ها، انواع چسب، انواع دوربین، اسباب بازی، انواع فرش ماشینی و جواهرات از این فرودگاه جا به جا خواهند شد. برای ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی باید اسنادی را در دست داشت. این اسناد شامل قبض انبار، بارنامه، پروفرما، پکینگ لیست و گواهی مبدا می باشد. یکی دیگر از مواردی که جزء قوانین این فرودگاه می باشد، این است که در مرحله ترخیص و قبل از اظهار کالا باید فرم پیش نویس اظهارنامه در سیستم وارد شود. سایر قوانین گمرکی این فرودگاه همانند سایر گمرک ها می باشد.

مراحل انتقال  کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی

برای ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی و انتقال این کالاها مراحلی باید طی شود که در این قسمت مورد بررسی قرار می گیرد. ابتدا باید کلیه بارها جمع آوری و بارگیری شده و از طریق خطوط هوایی منتقل شود. سپس عملیات مربوط به ترخیص انجام خواهد شد. در مرحله ترخیص کالاها مورد ارزیابی قرار می گیرند و اظهارنامه ارائه خواهد شد. پس از طی این مراحل این کالاها منتقل می شوند. می توان گفت که پس از دریافت قبض انبار، حدود دو الی سه روز طول می کشد که عملیات ترخیص انجام شود. صاحب کالا باید در سامانه ثبت سفارش کرده و تاییدیه را دریافت کند که این کار یک‌ روز طول می کشد.

مراحل ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی

شما باید چند روز قبل از حرکت به دایره فریت گمرک فرودگاه مراجعه نموده و مراحل ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی را شروع نمایید. تمام تشریفات و ارزیابی ها را انجام داده و بارنامه را دریافت نمایید. اگر قصد ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی را دارید و به دنبال شرکت معتبر هستید، می توانید تمام و کمال روی شرکت استعلام کارگو حساب باز کنید. در تمام این مراحل بیان شده همچون مراحل ترخیص کالا و حمل و نقل بار و سایر امور، ما شما را تنها نخواهیم گذاشت. کارشناسان ما در تمام این زمینه ها همراه و همگام با شما خواهند بود. منبع:

(A)WHAT IS THE PROCEDURE FOR CLEARANCE OF IMPORT GENERAL CARGO?

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

تماس