09199880999

ترخیص کالا از بندر بوشهر

مرز دریایی استان بوشهر با خلیج فارس بسیار زیاد است و چیزی حدود 700 کیلومتر است. قرار گرفتن گمرک در استان بوشهر باعث شد تا تجار زیادی جهت واردات و صادرات کالاهای مختلف وارد این شهر گردند. مراحل تشریفاتی که برای ترخیص کالا از گمرک بندر بوشهر مورد نیاز است، باید توسط بازرگانان مورد بررسی قرار گیرد تا در این فرآیند چالشی دچار مشکل نگردند. در ادامه این مقاله از استعلام کارگو به بررسی این مطلب می پردازیم.

گمرک بندر بوشهر دارای چه ویژگی هایی است؟

ویژگی ها و مزایایی که بندر بوشهر دارد باعث شد تا به مکان مهمی جهت نقل و انتقال انواع کالاها به کشورهای حوزه خلیج فارس تبدیل گردد. بندر بوشهر به کشورهای مختلف منطقه خلیج فارس مانند کویت، عمان، بحرین، قطر و عربستان راه دریایی دارد و از موقعیت اقتصادی و تجاری بسیار مناسبی برخوردار است. ترانزیت در این گمرک با سرعت بسیار بالایی انجام می شود و این یک نکته مثبت برای گمرک بندر بوشهر محسوب می گردد. تخفیفات ویژه گمرکی در این بندر وجود دارد و حدود 20 درصد می باشد. امکان صادرات و واردات انواع محصولات نفتی و غیر نفتی در این گمرک مهم کشور وجود دارد. علاوه بر آن به دلیل نزدیک بودن مسافت بندر بوشهر با منطقه ویژه اقتصادی کشور یعنی عسلویه، جهت صادرات محصولات نفتی دردسر زیادی وجود نخواهد داشت. ترخیص کردن کالا از گمرک بندر بوشهر نیاز به مراحل تشریفاتی زیادی نسبت به سایر گمرک ها ندارد و همچنین هزینه دپوی محصولات بندر بوشهر نسبتا اندک است. از همه مهم تر، ویژگی مهمی که باعث می شود رقابت ترخیص کالا در این بندر زیاد باشد، امکان تخلیه بار به صورت 24 ساعت است. در سایر گمرک ها این ویژگی وجود ندارد. ساعت های خاصی جهت انجام این کار تعیین می شود. انبارهای سرپوشیده بزرگی در این بندر وجود دارد. مساحتی بالغ بر 37 هزار متر دارند. هزینه مقرون به صرفه ای نیز برای انبارداری تعیین شده است.

نحوه ترخیص کالا از گمرک بندر بوشهر

برای ترخیص کالا و استعلام قیمت حمل دریایی از این گمرک نیاز است تا در ابتدا اطلاعات اظهار کننده دریافت شود. در ادامه با مراجعه به بخش کدینگ مدارک و امضاهای مورد نیاز ثبت گردد. در اینجا دو کد به نماینده تاجر داده می شود. پس از آن تاجر و یا نماینده وی باید فرم مربوطه را تکمیل نماید. اظهارنامه نیز تحویل می شود. ارزش کالای وارد شده نیز بایستی در اظهارنامه قید گردد. بعد از این که اطلاعات به صورت دقیق وارد شد، هزینه های مربوطه نیز باید پرداخت گردند. در نهایت اظهارنامه ذخیره شود. در نهایت اظهار نامه تکمیل شده به صورت چاپی در اختیار تاجر یا نماینده او قرار داده می شود. نحوه ترخیص کالا از گمرک بندر بوشهر

هزینه ترخیص کالا از گمرک بندر بوشهر چقدر است؟

برای ترخیص کالا از گمرک بندر بوشهر باید هزینه های مختلفی پرداخت گردد. این هزینه ها شامل مواردی مانند هزینه انبارداری، حمل بار ، تخلیه، تعرفه آزمایشگاه گمرک، بارگیری، بدرقه کالا، کارشناسی کالا و غیره می باشد. این هزینه های گمرکی در هنگام ترخیص کالا از تاجر یا نماینده وی دریافت خواهد شد. همچنین این هزینه ها به صورت مجزا از حقوق ورودی کسر می شود. این حقوق 5% ارزش گمرکی به همراه سود بازرگانی است.

بیشترین تبادلات بندر بوشهر با چه کشورهایی است؟

گمرک بندر بوشهر از جمله گمرک های مهم کشور محسوب می شود که تبادلات آن با بیش از 70 کشور دنیا انجام می گیرد. بیشتری میزان واردات به این گمرک از کشورهایی مانند چین، هند، سریلانکا، فیلیپین، امارات متحده عربی و کره جنوبی است. در زمان قبل تبادلات بسیاری با انگلستان نیز انجام می گرفت که این روزها به دلایل سیاسی این مبادلات کاهش یافته است.

ترخیص کالا از گمرک بندر بوشهر با سامانه اعلام بار کارگو

وجود مراحل چالشی و کمبود زمان برای برخی تجار، باعث می شود تا برای برخی کالا به مشکل بخورند. هزینه های زیاد و بیهوده ای را پرداخت نمایند. تماس با سامانه اعلام بار می تواند شما را به کارشناسان این شرکت وصل نموده و مشاوره های لازم را جهت ترخیص بار به شما ارائه دهد. کارشناسان حرفه ای این مجموعه سالهاست در امر ترخیص کالا تجربه داشته و قادرند با کمترین زمان و هزینه بار شما را از گمرک بندر بوشهر ترخیص نمایند.
  • سوالات
  • مدت زمان ترخیص کالا از گمرک بندر بوشهر چند روز است؟
  • بین 5 تا 14 روز
  • آدرس گمرک بندر بوشهر کجاست؟
  • 1- بوشهر، خیابان دهقان
  • 2- منطقه ویژه اقتصادی 1 بوشهر:بوشهر، کیلومتر 8 جاده بوشهر ـ شیراز، منطقه ویژه اقتصادی بوشهر
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

تماس