09199880999

ترخیص کالا از گمرک بندرعباس – هزینه ترخیص کالا از گمرک بندرعباس

ترخیص کالا از گمرک همیشه یک فرایند پیچیده زمان بر و دارای سختی های خاص خود می باشد. در صورت عدم آشنایی با مراحل و نحوه تقسیط کالا از گمرک بندرعباس شما وقت و هزینه زیادی را از دست می‌دهید. بسیاری از شرکت ‌ها وجود دارند که به صورت تخصصی ترخیص کالا از گمرک بندرعباس را بر عهده می‌گیرند. سامانه اعلام بار کارگو یکی از شرکت‌ هایی می باشد که به صورت تخصصی در زمینه ترخیص کالا از گمرک بندرعباس به فعالیت می پردازد. در ادامه مقاله از سامانه اعلام بار و استعلام کارگو با ما همراه باشید تا با نحوه ترخیص کالا از گمرک بندرعباس بیشتر آشنا شوید. گمرک بندرعباس دارای دو گمرک شهید رجایی و شهید باهنر می باشد. گمرک شهید رجایی بزرگترین اسکله و گمرک ایران است که مساحتی برابر با ۲ هزار و ۴۰۰ هکتار دارد و در ۲۳ کیلومتری بندرعباس واقع شده است. و بیش از ۷۰ درصد ترانزیت ها و حمل و نقل ها بین المللی از طریق این گمرک صورت می‌گیرد. هم ‌چنین گمرک از امکانات بسیار زیادی همچون امکان پهلو گرفتن کشتی های غول پیکر و همچنین جزء منطقه آزاد بودن نیز از مزایای این گمرک می باشد.

مراحل ترخیص کالا از گمرک بندرعباس

  • مراحل ترخیص کالا از گمرک بندرعباس در مرحله اول باید یک اظهارنامه تنظیم کرد و از سیستم گمرکی را دریافت نمود.
  • مرحله دوم شامل پرداخت حقوق و عوارض گمرکی بر اساس اظهارنامه می باشد که از قبل تنظیم شده است.
  • در مرحله سوم باید بارگذاری مدارک و کلیه اطلاعات بر روی سیستم گمرکی صورت بگیرد. اطلاعاتی مانند فاکتور خرید، گواهی مبدا، کد رهگیری مجوزهای اخذ شده، پکینگ لیست، بارنامه و موارد دیگر
  • در نهایت نوبت به مراحل کارشناسی و ارزیابی می ‌رسد. در صورت نیاز باید از کالا نمونه برداری و به آزمایشگاه اجازه داده شود. آزمایش های لازم توسط اداره استاندارد صورت گیرد. در صورت تایید نهایی بودن کالا باید پرداخت ‌های لازم پرداخت را برای خروج کالا و ترخیص کالا انجام داد.

مراحل ترخیص کالا از گمرک بندرعباس

هزینه ترخیص کالا از گمرک بندرعباس

برای تعیین هزینه ترخیص کالا از گمرک بندرعباس باید ارزش‌گذاری کالاها انجام شود. ارزش گذاری کالاها بر اساس یک فرمولی که توسط گمرک ارائه شده است محاسبه می شود. فرمول محاسبه ارزش‌گذاری کالا به صورت زیر می باشد. بیمه + کرایه حمل + ارزش کالا در مبدا = CIF در مورد نرخ بیمه و کرایه حمل کالا با توجه به نوع کالا با یکدیگر کاملا متفاوت خواهد شد. کرایه به صورت این گونه محاسبه می‌شود که کرایه تا اولین مرز ایران از کشور مبدا و همچنین نوع حمل و نقل آن بر میزان کرایه تأثیرگذار است. همچنین در هزینه ترخیص کالا در گمرک ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده به همراه حقوق و عوارض محاسبه می‌شود. و باید از طریق سیستم گمرکی پرداخت گردد. همچنین هزینه های انبارداری و تخلیه و بارگیری نیز باید هنگام خروج و ترخیص نهایی کالا پرداخت کردند. شما میتوانید برای کسب اطلاعات دقیق از هزینه های ترخیص از گمرک بندرعباس با کارشناسان استعلام آنلاین بار تماس بگیرید. تا آنها از آخرین تغییرات و هزینه های لازم برای ترخیص کالا از گمرک بندرعباس شما را در در جریان قرار بدهند.

لیست کالاهای وارداتی گمرک شهید رجایی بندرعباس

لیست کالاهایی که میتوان از از گمرک شهیدرجایی بندرعباس ترخیص کرد به صورت زیر می باشد. خودرو، پار، ماشین آلات راهسازی، تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی، لوازم خانگی لوازم ،آرایشی و  بهداشتی، فرش ماشینی، شیرآلات، سیگار و محصولات دخانی، رایانه لپ تاپ نوت بوک و تجهیزات لوازم جانبی دوربین عکاسی و مدار بسته.

ترخیص کالا از گمرک بندرعباس با سامانه اعلام بار کارگو

همانطور که گفته شد ترخیص از گمرک بندرعباس در بعضی موارد فرایندی سخت پیچیده و زمانبر است. در صورتی که شما به فرایندهای ترخیص کالا آشنا نباشید. باید هزینه و زمان زیادی را برای تخصیص یک کالای ساده از دست بدهید. سامانه استعلام آنلاین بار با توجه به تخصص و تجربه و وجود نیروهای متخصص در زمینه استعلام ترخیص کالا از گمرک به راحتی می تواند. کالای شما را از گمرک با کمترین هزینه ممکن ترخیص بنمایند. بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر از  شرایط هزینه ها و نحوه انجام آن با کارشناسان سامانه اعلام بار تماس بگیرید. منابع: https://www.saloodo.com/logistics-dictionary/customs-clearance/
  • سوالات:
  • مدت زمان ترخیص کالا از گمرک بندرعباس چند روز است؟
  • بین 5 تا 14 روز
  • آدرس گمرک بندر عباس کجاست؟
  • بندرعباس،جاده پالایشگاه بندرعباس
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

تماس