09199880999

مزایا و معایب حمل ‌و نقل دریایی

زمان تحویل، نوع محصول، امنیت مورد نیاز، سطح حساسیت، عمر مفید، حجم و هزینه حمل و نقل همگی در تصمیم گیری نحوه استفاده از حمل و نقل نقش مهمی در تصمیم گیری برای بهترین حالت حمل و نقل دارند. خدمات حمل و نقل دریایی مقرون به صرفه ترین روش حمل و نقل بین المللی در مقایسه با حمل و نقل هوایی است و بیشترین انعطاف پذیری را ارائه می دهد، زیرا مشاغل زیادی تقریباً بدون محدودیت برای حمل کالاهای خود بدون در نظر گرفتن حجم، وزن، ابعاد و نوع محصول دارند. در ادامه به بررسی مزایا و معایب حمل ‌و نقل دریایی می پردازیم.

بررسی مزایا و معایب حمل ‌و نقل دریایی

 مزیت ها و معایب حمل و نقل دریایی به شرح زیر می باشند:

مزایای حمل و نقل دریایی چیست؟

برای استعلام حمل و نقل دریایی یک روش رایج برای واردات و صادرات کالاها، به ویژه کالاهای مصرفی است که در مسافت های طولانی حرکت می کنند. تعدادی مزیت دارد:
  • حمل و نقل دریایی یک روش بسیار مقرون به صرفه برای حمل و نقل بارهای سنگین و بزرگ است و تقریباً 4 تا 6 برابر ارزان تر از حمل و نقل هوایی است.
  • در حالی که از حمل و نقل دریایی استفاده می شود، عوارض و مالیات بر ارزش افزوده در مقایسه با حمل و نقل هوایی بسیار ارزان تر است.
  • حمل و نقل دریایی چندین گزینه مختلف حمل و نقل را ارائه می دهد که شامل برداشتن یک کانتینر کامل یا تقسیم بین چندین بار مختلف است.
  • بزرگترین مزیت این است که می توانید اقلام بزرگتری را که شامل مبلمان یا حتی وسایل نقلیه است در مسیرهای دریایی حمل کنید.
  • از طریق اپراتورهای تخصصی می توان کالاها را بیشتر یا کمتر از هرجایی حمل کرد.
حمل و نقل دریایی هر چند مزایای مختلفی دارد و به نظر می رسد برای صادرات بین المللی مناسب ترین باشد ، اما دارای معایب ذاتی نیز می باشد. ما در ادامه به بررسی معایب آن خواهیم پرداخت.

معایب حمل ‌و نقل دریایی

با این حال، شرایطی وجود دارد که مشاغل باید از استفاده از خدمات حمل و نقل دریایی اجتناب کنند و وسیله حمل و نقل متفاوتی مانند حمل و نقل هوایی را انتخاب کنند. انتخاب حالت حمل و نقل نادرست می تواند منجر به خرابی یا از دست دادن محموله ها، تأخیر در تحویل و از دست دادن فروش شود. با انتخاب بهترین حالت حمل و نقل برای هر محموله جداگانه، شما یک قدم به تحقق کامل سفارش و بهبود فروش نزدیکتر هستید. معایب حمل ‌و نقل دریایی

ارسال محصولات گران قیمت

هنگام حمل و نقل از مکانی به مکان دیگر، ایمنی محصول یکی از نگرانی های اصلی است. این نگرانی هنگام حمل محصولات بسیار با ارزش یا گران قیمت جدی تر است. از نظر قابلیت اطمینان، خدمات حمل و نقل دریایی کمتر از خدمات حمل و نقل هوایی قابل اعتماد تلقی می شوند. به دلیل محدود بودن شبکه دریایی، بسیاری از مواقع محصولات هنگام استفاده از خدمات حمل و نقل دریایی از حالت های مختلف (دریایی، سطحی و ریلی) عبور می کنند. و برای استعلام قیمت حمل و نقل می توانید از ما کمک بگیرید. علاوه بر این، هنگام استفاده از حمل و نقل دریایی، قابلیت ردیابی یک محصول در طول چرخه حمل و نقل آن محدود است. حمل و نقل از طریق حمل و نقل دریایی مقرون به صرفه است. اما هنگام حمل کالاهای گران قیمت یا ارزشمند، می توان تصمیم کمی عاقلانه تری برای استفاده از خدمات حمل و نقل قابل اطمینان تر مانند خدمات حمل و نقل هوایی صرف کرد.

زمان تحویل طولانی تر

حمل و نقل دریایی در مقایسه با حمل و نقل هوایی کندترین وسیله حمل و نقل است. هفته ها تا ماه ها طول می کشد تا محموله به مقصد برسد. ترخیص کالا از گمرک، بسته بندی و بازکردن کانتینرها، برنامه محدود کشتی ها، حمل و نقل چند حالته و شرایط نامشخص آب و هوایی از دیگر عواملی هستند که به خدمات حمل و نقل دریایی زمان می افزایند. همه اینها روی زمان تحویل تأثیر منفی می گذارد و عدم قطعیت را به همراه دارد. برای برآوردن تقاضای سریع و افزایش فروش، تحویل محموله در برنامه زمانبندی شده مهم است. هر زمان که مشاغل نیاز به تحویل محموله در مدت زمان محدود دارند، باید از خدمات حمل و نقل دریایی اجتناب کنند. بهتر است سایر روش های حمل و نقل مانند حمل و نقل هوایی را در نظر بگیرند.

حمل محصولات با ماندگاری کوتاه

محصولات با ماندگاری کوتاه نیاز به خدمات حمل و نقل سریع دارند تا اطمینان حاصل شود که در زمان مقرر تحویل داده می شوند. استفاده از خدمات حمل و نقل دریایی برای حمل و نقل این محصولات می تواند آنها را غیر قابل استفاده کند.

حمل بارهای حساس

هنگام حمل بارهای حساس، حداقل جابجایی بهتر است. حمل و نقل دریایی دارای شبکه محدودی است. از این رو می تواند با جابجایی های متعدد روبرو شود. هرچه بار حمل و نقل بیشتر انجام شود، احتمال آسیب دیدن آن بیشتر است. علاوه بر این، یک سفر باری دریایی در مقایسه با یک حمل و نقل هوایی از ثبات کمتری برخوردار است. اغلب کشتی کانتینری با شرایط بد آب و هوایی و جزر و مد زیاد مواجه می شود که می تواند باعث تکان های عظیم شود. این شرایط پتانسیل آسیب به محموله را دارد. بنابراین اجتناب از خدمات حمل و نقل دریایی برای حمل بارهای حساس ، احتمال خسارت را کاهش می دهد. سخن آخر ما در این مقاله به بررسی مزایا و معایب حمل و نقل دریایی پرداختیم. انتخاب حمل و نقل بستگی زیادی به نوع کالاهایی دارد که در هنگام انتخاب بهترین روش حمل و نقل دریایی یا هوایی صادر می شود و انتخاب باید بر اساس همه عوامل اصلی برای حمل و نقل کالا در نظر گرفته شوند. جهت اطلاع از هزینه حمل بار دریایی به سامانه حمل ونقل و کارگو مراجعه کنید.

منابع:

ADVANTAGES AND DISADVANTAGES OF MARITIME TRANSPORT OF GOODS
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

تماس