09199880999

انواع سایزهای استاندارد پالت

سازمان بین المللی استاندارد سازی (ISO) با تصویب انواع سایزهای استاندارد پالت برای استفاده بین المللی، به صنعت حمل و نقل و تدارکات کمک کرده است. اندازه استاندارد پالت مهم است زیرا تجارت جهانی طی 100 سال گذشته افزایش یافته است و اندازه استاندارد پالت می تواند هزینه حمل و نقل را کاهش دهد. هنگام استفاده از پالت استاندارد، هزینه حمل و نقل کاهش می یابد زیرا فضای کامیون کمتری اشغال می شود. همچنین هنگام استفاده از اندازه های استاندارد پالت، هزینه های حمل و نقل کمتری را دریافت می کند.  در ادامه با سایت استعلام کارگو همراه باشید تا انواع سایزهای استاندارد پالت بیشتر آشنا شویم. اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با انواع حمل یا کارگو دارید با متخصصان ما در تماس باشید.

اندازه پالت استاندارد چقدر است؟

در حال حاضر ، هنوز یک سیستم اندازه گیری پالت پذیرفته شده در سطح جهانی وجود ندارد. با این حال، برخی از اندازه های استاندارد عمومی وجود دارد که بسته به مکان، منطقه و صنعت مشترک هستند. برخی از انجمن های صنفی، مانند انجمن تولیدکنندگان مواد غذایی (GMA)، استفاده از ابعاد استاندارد پالت را بر اساس تنظیمات منحصر به فرد خود به شدت پیشنهاد و تحت تأثیر قرار می دهند. GMA ترجیح می دهد پالت ها 40 x 48   باشند و اکنون از این پالت های اندازه ای به عنوان پالت های GMA یاد می شود. عامل مهم دیگر در مورد اندازه گیری پالت، اندازه واقعی خود پالت نیست ، بلکه این است که چقدر می توانید آن را بلند یا بلند کنید. ارتفاع پالت دوباره استاندارد نیست، اما بسیاری از شرکت های حمل و نقل بار حداکثر ارتفاع را دارند که باید به آن پایبند باشید. به عنوان یک قانون کلی، نگه داشتن پالت در حداکثر 72 اینچ برای اطمینان از اینکه حداکثر برای ارتفاع مورد نیاز برای شرکت های حمل و نقل کالا توصیه می شود.

انواع سایزهای استاندارد پالت – اندازه های پالت ISO

در تلاش برای ایجاد رهنمودهای جهانی استاندارد برای اندازه پالت، سازمان بین المللی استاندارد(ISO)  لیستی تأیید شده از شش ابعاد پالت رایج را که در حال حاضر در سطح جهانی استفاده می شود، ایجاد کرد. اندازه های پالت
ابعاد (W x L – اینچ) ابعاد (W x L – میلی متر) فضای کف استفاده نشده منطقه ای  بیشترین استفاده می شود
40.00 در 48.00 1016 در 1219 3.7% آمریکای شمالی
39.37 در 47.24 1000 در 1200 6.7% اروپا، آسیا
45.90 در 45.90 1165 در  1165 8.1% استرالیا
42.00 در 42.00 1067 در 1067 11.5% آمریکای شمالی،اروپا، آسیا
43.00 در 43.00 1100 در 1100 14.0% آسیا
31.50 در 47.24 800 در  1200 15.2% اروپا

انواع سایزهای استاندارد پالت – اندازه های پالت استاندارد در آمریکای شمالی

اندازه پالت های آمریکای شمالی بسته به مواد و صنعت و همچنین سایر نیازهای خاص متفاوت است. همانطور که گفته شد ، اندازه پالت استاندارد GMA فوق الذکر که 40 x 48 ، در حمل و نقل آمریکای شمالی بسیار رایج است، به طوری که 30٪ کل پالت های چوبی منطقه را تشکیل می دهد.

ابعاد استاندارد پالت یورویی

پالت های اروپایی که به پالت های یورویی مشهور هستند، همچنین به عنوان پالت EUR و پالت EPAL شناخته می شوند ، اندازه استاندارد پالت است که توسط انجمن پالت اروپا تنظیم شده است. منفعت سیستم اروپایی مبادله “پالت برای پالت” است.

انواع سایزهای استاندارد پالت – اندازه پالت استرالیایی

استرالیا دارای اندازه پالت است که در سراسر کشورشان رایج است، اما اغلب در سایر نقاط جهان یافت نمی شود. پالت هایی که در اینجا استفاده می شوند می توانند از چوب سخت یا نرم ساخته شوند و به دوام معروف هستند و برای بارهای بسیار سنگین مناسب هستند. آنها کاملاً متناسب با کانتینرهای RACE در راه آهن استرالیا طراحی شده اند.

ISPM-15 چیست؟

استانداردهای بین المللی اقدامات بهداشتی شماره 15 (ISPM-15) به الزاماتی گفته می شود که برای هر بسته بندی چوبی با ضخامت 6 میلی متر یا ضخیم تر از مرزهای بین المللی مجاز است. هدف ISPM-15 جلوگیری از شیوع بیماری های چوبی و حشرات است که می توانند تأثیرات مضر بر اکوسیستم های مختلف در سراسر جهان داشته باشند. انطباق را می توان با بخار و عملیات حرارتی به دست آورد. تکنیک های جدیدتر از جمله بخار و خلا و همچنین گرمای دی الکتریک در حال بررسی هستند. سخن آخر در این مقاله با انواع سایزهای استاندارد پالت، انواع سایزهای استاندارد پالت در مناظق مختلف دنیاآشنا شدیم. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع پالت به مقاله انواع پالت و لیست پالت های مختلف در سایت استعلام کارگو مراجعه کنید.

منابع:

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

تماس