09199880999

واردات کالا از چین و شرایط حمل و ترخیص

چین یکی از کشورهایی می باشد که در حال طی کردن مسیری برای تبدیل شدن به یک ابر قدرت جهانی می باشد. و بسیاری از کالاهایی که ما روزانه مصرف می کنیم ساخت چین است. بنابراین بسیاری از تجار برای وارد کردن طیف گسترده ای از کالا ها به داخل کشور به فکر واردات کالا از چین می افتند. ممکن است واردات کالا از چین دارای سختی ها و پیچیدگی های خاص خود باشدکه برای دستیابی به موفقیت در ترخیص واردات باید از زوایای مختلف به طور موثر مدیریت شود. در ادامه با وب سایت استعلام حمل و نقل بین المللی همراه باشید تا اطلاعات لازم را در مورد واردات کالا از چین و شرایط حمل و ترخیص آن را به دست بیاورید.

چرا واردات از چین؟

چرا واردات از چین در حالی انجام می شود که بدون شک تامین منابع از تامین کنندگان و توزیع کنندگان محلی آسان تر است؟ در اینجا سه ​​دلیل وجود دارد که چرا چین هنوز بهترین گزینه برای اکثر محصولات است.

قیمت

حتی در هنگام توجه به حمل و نقل ، کنترل کیفیت و عوارض واردات، صرفه جویی در خرید از یک تولید کننده چینی بین 30 تا 150 درصد (برای اکثر محصولات) در مقایسه با تولید در غرب یا خرید از توزیع کننده محلی شما است.

انعطاف پذیری

به طور کلی کارخانه های چینی بیشتر همکاری می کنند، حداقل الزامات سفارش کمتری را برای تولید انبوه تعیین می کنند، در زمینه ابزار و قالب تخصص بیشتری دارند و می توانند حجم بیشتری از آنچه در محل موجود است تولید کنند.

مزیت رقابتی چین

در چین هزینه های نیروی کار از کشورهای در جنوب شرقی آسیا نسبتا بیشتر می باشد، اما این هزینه با دگیر مزایایی مانند نیروهای کار ماهر، تجهیزات حرفه ای، زیر ساخت های موجود، زنجیره تامین قطعات آن را جبران می کند.

محصول مناسب برای واردات از چین را انتخاب کنید

انتخاب خوب محصول برای موفقیت در هنگام واردات از چین بسیار مهم است. البته، شما باید بودجه خود و شرایط کلی بازار را برای محصول در نظر بگیرید. اما جدا از آن، اگر استراتژی مناسب و سرمایه کافی برای سرمایه گذاری داشته باشید، می توانید وارد هر بازاری شوید و موفق شوید. و برای استعلام حمل و نقل هوایی از چین کلیک کنید

منبع یابی محصولات و یافتن تامین کننده مناسب در چین

مرحله 1. مشخصات محصول خود را مشخص کنید

قبل از شروع به کار در زمینه تهیه محصول، باید مشخصات محصول خود را مشخص کنید. پرش مستقیم به منبع بدون تعیین مشخصات محصول، بزرگترین اشتباهی است که واردکنندگان آماتور مرتکب می شوند و انواع مختلفی از مشکلات را به دنبال دارد. برگه مشخصات شما باید حداقل شامل موارد زیر باشد:
  • توضیحات محصول
  • مواد خاص برای محصول
  • ابعاد محصول
  • پنتون (رنگ محصول)
  • الزامات آزمایش برای بازار شما (ECE و غیره)
  • مشخصات و الزامات برچسب
  • مشخصات بسته بندی

مرحله 2. تأمین منبع مناسب برای واردات از چین

هنگامی که قصد واردات کالا از چین را دارید، به طور کلی می توانید  از دو طریق محصولات و تامین کنندگان را تامین کنید. مورد اول اینکه خود شما به طور مستقیم با تامین کننده ارتباط برقرار کنید و مورد دوم استفاده از شرکت های تامین کننده می باشد. سه بستر اصلی برای تهیه محصولات در چین عبارتند از Alibaba ، Global Sources و Made in China. همچنین می توانید AliExpress یا  1688.comرا امتحان کنید. در حالی که Alibaba و Made in China هزاران تامین کننده برای هر محصول دارند، بسیاری از بهترین تامین کنندگان از نظر قیمت، کیفیت، تجربه صادرات و زمان عرضه، تجارت خود را در این سیستم عامل ها تبلیغ نمی کنند.

مرحله 3. از تامین کنندگان چینی درخواست قیمت کنید

قالب بندی صحیح ایمیل و RFQ اولیه (درخواست قیمت) بسیار مهم است. این میزان پاسخگویی را از کارخانه ها بسیار افزایش می دهد. روند ردیابی و ارزیابی تامین کنندگان را ساده می کند. ایمیل شما باید نشان دهد که شما یک متخصص حرفه ای و مشتری احتمالی بلند مدت برای کارخانه هستید. ایمیل شما باید مختصر و همراه با دعوت به عمل باشد.

مرحله 4. ایجاد لیستی از تأمین کنندگان بالقوه

به طور معمول با تأمین منابع 10-15 تامین کننده مناسب شروع کنید. سپس آن لیست را بر اساس قیمت، کیفیت (ارسال نمونه برای شما)، زمان، اندازه کارخانه و توانایی مطابقت با بهترین 3-5 تامین کننده محدود کنید.

قبل از واردات کالا از چین نمونه کالا را درخواست کنید

پیشنهاد می شود قبل از واردات از چین، از کالاهایی که مورد نظر شما است از بهترین تامین کنندگان آن کالا درخواست نمونه داشته باشید. سعی کنید که نمونه آن کالا را به خوبی بررسی کنید تا بتوانید یک خرید موفق داشته باشید.

بهترین روش های واردات کالا از چین

هنگام واردات کالا از چین، سه روش اصلی برای واردات محصولات شما وجود دارد.
  1. با استفاده از یک شرکت تأمین منابع حرفه ای که در آن یک تیم کامل از مجرب و کارکنان مستقر در آنجا می توانند به صورت رودررو با تأمین کنندگان ارتباط برقرار کرده و مذاکره کنند. بر هر مرحله از واردات نظارت کرده و کنترل های کیفی را انجام دهند.
  2. واردات مستقیم از تأمین کننده، به طور کلی با استفاده از وب سایت هایی مانند Alibaba برای صحبت با کارخانه ها و عمدتا از طریق ارتباط آنلاین.
  3. استفاده از نمایندگی خرید، معمولاً با 1 نفر یا گروهی از افراد برای کمک به واردات کالا همکاری می کند.

شرایط حمل کالا از چین

هنگام واردات کالا از چین، حمل و نقل نقش اساسی دارد. حمل و نقل کالاهای خود با کشتی های حمل کننده کانتینر راه ایده آل و مقرون به صرفه ای برای واردات محصولات شما است. تنها در صورتی که مقادیر کم و اجناس دارای اندازه کوچک و وزن کم باشد، می توان با حمل و نقل هوایی حمل کرد. از طریق دریا، کل هزینه حمل و نقل بستگی به اندازه کانتینر دارد که بر قیمت واحد تمام شده محصول شما تأثیر می گذارد. مهم نیست از در کجای دنیا قرار دارید. به طور کلی همیشه باید از کانتینرها با اندازه استاندارد، 20 فوت، 40 فوت استفاده کنید. هرچه کانتینر بزرگتر باشد، هزینه “هر متر مکعب” کمتر است. به این معنی که قیمت نهایی شما برای کالاهای وارداتی شما از چین با استفاده از یک کانتینر 40 فوت ارزان ترین خواهد بود. این یک جنبه مهم است که باید مورد توجه قرار گیرد. زیرا این امر بر حاشیه یا قیمت فروش شما تأثیر می گذارد. بنابراین در نظر گرفتن شرایط حمل بار از چین بسییار اهمیت دارد.

ترخیص کالا

برای ترخیص کالا از گمرک همه کشورها دارای قوانین خاص خود می باشند. افرادی که قصد واردات کالا از چین را دارند باید در مورد این قوانین اطلاعات کاملی را داشته باشند. یا افراد خبره در این زمینه را برای ترخیص کالا استفاده کنند. به طور کلی بیشتر کالاهایی که از چین وارد می شوند در بندر گوانجو بارگیری می شوند. برای ترخیص کالا به گمرک های بندر شهید رجایی و گمرک بندرعباس مراجعه کرد. برای هر کالا که می خواهید ترخیص کنید طبق قوانین موجود هزینه ترخیص مشخصی وجود دارد که با پرداخت آن کالا ترخیص می شود. برای سرعت بخشیدن به روند ترخیص کالا بهتر می باشد که یک فرد متخصص در این زمینه که به ترخیص کار معروف می باشد را در خدمت بگیرید تا کالاهای شما در کمترین زمان ممکن ترخیص شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر با سایت استعلام کارگو در ارتباط باشید . جهت اطلاع از آخرین استعلام ها واعلام بار ها با سامانه اعلام بار و سامانه حمل ونقل کارگو همراه باشیید. منبع:
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

تماس