09199880999

هزینه حمل بار هوایی | بررسی سه عامل مهم تاثیر گذار

واردکنندگان و صادرکنندگان جهانی برای حمل و نقل سریع تر کالاها از حمل بار هوایی استفاده می کنند. در حالی که 90٪ حمل و نقل ها توسط بارهای دریایی حمل می شود، حمل و نقل هوایی با سرعت بیشتری کالا ها را در سراسر دنیا جابجا می کنند. در این مقاله از وب سایت استعلام کارگو برای شما از هزینه حمل بار هوایی و عوامل تاثیر گذار در آن صحبت خواهیم کرد.

وزن و حجم بار

وزن و حجم محموله، بازده احتمالی هر پرواز مشخص را تعیین می کند. به طور سنتی، وزن هنگام تعیین هزینه حمل بار، عامل تعیین کننده ای بوده است. با این حال، حجم نیز باید در نظر گرفته شود. محموله ای با وزن سبک اما حجم زیاد فضایی را اشغال می کند که می تواند برای سایر محموله ها استفاده شود و در نتیجه درآمد پرواز را کاهش می دهد. موثرترین استراتژی قیمت گذاری  هزینه حمل بار هوایی استراتژی ای است که هم اندازه گیری ها را شامل شود و هم به استراتژی متکی باشد که بیشترین درآمد را خواهد داشت. صنعت حمل و نقل هوایی بسیار پیچیده است. تعیین نرخ های سودآور و رقابتی مستلزم تجزیه و تحلیل بسیاری از عوامل تغییر مداوم است. برای اطلاع دقیق برای هزینه حمل برای هر کیلو بار، با کارشناسان سایت استعلام کارگو ارتباط برقرار کنید.

شرایط اقتصادی موثر در هزینه حمل بار هوایی

شرایط اقتصادی مستقیماً بر عرضه و تقاضا تأثیر می گذارد – فاکتورهایی که در قلب کلیه تصمیمات قیمت گذاری، صرف نظر از صنعت، نقش مهمی دارند. این مطمئناً برای هزینه حمل بار هوایی صادق است. در اقتصادهای پررونق، تقاضا برای خدمات حمل و نقل هوایی می تواند بیش از ظرفیت باشد که منجر به افزایش قیمت می شود. متناوباً، در هنگام رکود اقتصادی یا مسیرهای خاص با ضریب بار کم، تقاضا کاهش می یابد. شرکت برای پر کردن فضایی که در غیر این صورت بدون استفاده می شوند، قیمت ها را پایین می آورند. شرایط اقتصادی موثر در هزینه حمل بار هوایی

عوامل منطقه ای

عوامل منطقه ای بر میزان عرضه و تقاضا و همچنین هزینه حمل بار هوایی تأثیر می گذارند. شرایطی مانند جنگ، ناآرامی های داخلی، اعتصابات کارگری، اپیدمی ها و تروریسم می تواند تقاضا را کاهش دهد. در نهایت فعالیت حمل و نقل در یک منطقه خاص را هزینه ساز کند. همین امر باعث می شود شرکت های هواپیمایی فشار وارد کنند تا قیمت های خود را پایین بیاورند درست همانطور که ارائه خدمات گران می شود. با این حال، عوامل منطقه ای همچنین می توانند با انتقال تجارت از سایر بخش ها، به عنوان یک اعتصاب کارگری در یک بندر، به نفع یک شرکت حمل بار هوایی باشند. در این صورت، شرکت های هواپیمایی ممکن است قیمت های خود را افزایش دهند تا افزایش تقاضا را منعکس کنند. بنابراین شرکت های هواپیمایی می توانند استراتژی های قیمت گذاری و هزینه حمل بار هوایی خود را با مرتب سازی داده های تاریخی بر اساس منطقه بهینه کنند، بنابراین مناطقی را که بیشترین تقاضا را دارند و بیشترین رقابت را دارند، مشخص می کنند و قیمت های آنها را بر این اساس تعیین می کنند: افزایش قیمت ها در صورت تقاضای بیش از ظرفیت و پایین آمدن قیمت ها در صورت رقابت شدید.

هزینه های اجرایی

هزینه های عملیاتی می تواند بسیار متفاوت باشد و به سرعت تغییر کند. قیمت سوخت نمونه بارز است. سوخت فقط یک عامل است. موارد دیگری وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. از جمله تعرفه ها، هزینه های فرود، هزینه پارکینگ، اقدامات امنیتی و غیره. بعلاوه، هزینه های مربوط به مسائل زیست محیطی نگرانی فزاینده ای در سطوح مختلف است.

هزینه ها

برخی از فرودگاه ها هزینه های اضافی زیست محیطی را اعمال می کنند. به عنوان مثال، هیترو لندن اخیراً پیشنهاد کرده است هزینه های زیست محیطی را افزایش دهد تا آلودگی صوتی را برطرف کند.

مقررات در هزینه حمل بار هوایی

مقررات زیست محیطی نیز در هزینه های عملیاتی و سودآوری تأثیر دارد. برخی از فرودگاه ها جنبه های محدودیتی مانند الگوهای پرواز و محدودیت های زمانی دارند. رعایت این محدودیت ها می تواند خطوط اصلی شرکت هواپیمایی را تحت تأثیر قرار دهد. در ادامه از مصرف سوخت تا آموزش تأثیر بگذارد. مجموعه این عوامل نیاز به یک استراتژی قیمت گذاری و هزینه حمل بار هوایی دارد که مختص یک مسیر مشخص باشد. یک راه حل مدیریت بار هوایی می تواند داده های مربوط به همه این عوامل را ذخیره و تجزیه و تحلیل کند. در نهایت اپراتورها را با توصیه های قیمت مناسب ارائه دهد.

هزینه حمل بار هوایی با سامانه اعلام بار

همانطور که توضیح داده شد، عوامل بسیار زیادی در هزینه حمل هوایی تاثیر گذار می باشد. پس نمی توان به راحتی و با یک فرمول هزینه حمل بار هوایی را تعین کرد. برای اطلاعات بیشتر از هزینه حمل بار هوایی به وب سایت استعلام کارگو مراجعه کنید.  

منابع:

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

تماس