09199880999

مراحل بارگیری در حمل دریایی

مراحل بارگیری در حمل دریایی  یک کار پیچیده با فرایندی طولانی است که عوامل متعددی را در حمل و نقل بین المللی کالا در نظر می گیرد. حتی چند دهه پیش، فرآیند بارگیری و تخلیه به صورت دستی با استفاده از گونی و بشکه انجام می شد. امروزه به لطف توسعه تکنولوژیکی و رشد اقتصادی تجارت بین المللی، انواع تجهیزات، ابزار، نرم افزار و استانداردسازی فرآیند وجود دارد که به کاهش قابل توجه هزینه حمل و نقل دریایی ، صرفه جویی در زمان و به حداکثر رساندن ایمنی کالا در مراحل بارگیری در حمل دریایی کمک می کند. یک کانتینر یک واحد استاندارد حمل و نقل و ذخیره سازی است که می تواند به طرق مختلف مورد استفاده قرار گیرد و با شیوه های موجود حمل و نقل (جاده ای، دریایی، رودخانه، راه آهن) ، با طول عمر حداکثر 20 سال، سازگار باشد. بسته به ماهیت کالاهای قابل حمل، نوع وسایل حمل و نقل، اندازه و حجم کالا و شرایط دما و سایر عوامل، کانتینر های مختلفی وجود دارد. ما در ادامه این مقاله از وب سایت استعلام کارگو به بررسی مراحل بارگیری در حمل دریایی پرداخته ایم و نکات و شرایطی که حتما باید به آن ها دقت شود را ذکر کرده ایم.

تعیین نوع کانتینر

قبل از انتخاب کانتینر در مراحل بارگیری در حمل دریایی، نیازهای خود را از قبل ارزیابی کنید. دریابید که چقدر کالا را قصد بارگیری دارید و به دنبال کالای مناسب برای خود باشید. هنگام انتخاب کانتینر حمل مناسب برای شما، عوامل خاصی مانند اندازه، وزن و انواع کانتینر آن را در نظر بگیرید.بنابراین تعیین نوع کانتینر کمک زیادی به شما می کند. شما می توانید کانتینرهای باربری با اندازه استاندارد مختلف (به عنوان مثال 20 فوت، 40 فوت، 45 فوت و 53 فوت)، با انواع مختلف پیدا کنید. بسته به نیاز خود کانتینر مناسب را انتخاب کنید. تعیین نوع کانتینر

بسته بندی صحیح کالاها

هنگام آماده سازی کانتینر حمل برای بارگیری، ابتدا مواردی را که می خواهید بارگذاری کنید مشخص کنید و سپس آنها را برای بارگیری با دقت بسته بندی کنید. لیست موجودی کالاهای حمل و نقل خود را بنویسید. برای ایمنی کالاهای خود ، توصیه می شود از جعبه های جدید برای بسته بندی استفاده کنید. از بسته بندی صحیح کالاها مطمئن شوید.

توزیع وزن و استفاده از فضا

برای توزیع وزن و استفاده از فضا، ذخیره سازی محموله را در ظرف از قبل برنامه ریزی کنید. وزن باید به طور مساوی در تمام طول و عرض کف کانتینر پخش شود. به عنوان مثال، اگر شما یک ظرف 40 فوت با ظرفیت بار 55000 پوند و ظرفیت مکعب 2090 فوت مکعب دارید ، و وزن محموله شما 55000 پوند است. اما اندازه آن تنها 1000 فوت مکعب است، باید در حدود نیمی از ارتفاع آن ذخیره شود. ظرف را روی کل طبقه قرار دهید ، نه به بالای آن به طول نصف. اگر محموله هایی با چگالی یکنواخت (به غیر از بسته های بسیار حجیم) ذخیره می کنید، توزیع مناسب و یکنواخت وزن مشکلی ایجاد نمی کند. محموله هایی با چگالی های مختلف بیشتر مشکل ساز هستند.

سازگاری محموله ها

اگر در مراحل بارگیری در حمل دریایی دارای بسته های مختلف کالا هستید، به تفکیک و ذخیره مناسب آنها توجه دقیق داشته باشید. ویژگیهای فیزیکی کالا (مانند وزن، اندازه، چگالی) و همچنین مایع یا جامد بودن آنها باید در نظر گرفته شود. محموله می تواند از کالاهایی با چگالی بالا، صدمات شدید مانند ورق های فلزی گالوانیزه وارد شود. قطعات الکترونیکی یا اقلامی با چگالی کم مانند آباژور به آسانی آسیب می بینند. در مراحل بارگیری در حمل دریایی یک فرستنده کالا باید از کالاهای قبلی که در کانتینر پر شده اند آگاه باشد، مخصوصاً اگر قرار است مواد غذایی در آن باشد. سازگاری محموله ها از نکات بسیار مهم وحائز اهمیت است.

ملاحظات در طول فرآیند بارگیری

مراحل بارگیری در حمل دریایی یک مرحله ضروری برای اطمینان از رسیدن کالا در وضعیت ایمن و همچنین اطمینان از تخلیه موثر است. نحوه تخلیه کانتینر در مقصد را در نظر بگیرید.ملاحظات در طول فرآیند بارگیری را مورد توجه قرار دهید. در صورت امکان، اقلام مورد نیاز را ابتدا به درها قرار دهید. توزیع وزن در کانتینر باید یکنواخت باشد. گرانش و اینرسی عوامل مهمی هستند، به ویژه هنگامی که کشتی های باری در دریاهای مواج هستند. فاصله مناسب فاکتور بسیار مهمی است که حمل کننده ها هنگام حمل کالا به آن توجه می کنند. این شامل برنامه ریزی فوق العاده ای است زیرا استفاده نادرست از محموله می تواند به کالاها آسیب برساند. با استفاده از مهاربند کانتینر حمل و نقل اطمینان حاصل کنید که کالا با یکدیگر برخورد نمی کند. محیطی تمیز، منظم و ایمن را ایجاد کنید. جایی که به راحتی می توان به وسایل دسترسی پیدا کرد و آنها را برداشت، راهروها عاری از هرگونه مانع هستند، یک منطقه بسته بندی مناسب در آن گنجانده شده است و تجهیزات و ابزار در شرایط کاری مناسب هستند. در نهایت، اطمینان حاصل کنید که همه اسناد تجاری بین المللی مناسب (بارنامه برای حمل و نقل دریایی و غیره) را به درستی تهیه کرده اید. از دست دادن این مرحله خطر، تاخیر یا هزینه های اضافی را افزایش می دهد و ممکن است کالا به مقصد نرسد. بنابراین دیدیم که ملاحظات در طول فرایند بارگیری مسئله بسیار مهمی است.

استعلام قیمت حمل دریایی با سامانه حمل و نقل کارگو

در این مقاله با مراحل بارگیری حمل دریایی آشنا شدیم. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استعلام قیمت حمل دریایی به سامانه اعلام بار و حمل ونقل کارگو مراجعه کنید.

منابع:

Steps to Load & Prepare Your Shipping Container Properly

How the Shipping Process Works, Step-By-Step (+ Flow Chart)

Loading a shipping container with cargo
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

تماس