09199880999

ماشین مناسب باربری

با توجه به اینکه در موقعی از سال قرار داریم که بسیاری از افراد نیاز به اثاث کشی وانتقال وسایل به منزل جدید خود دارند. بعد از اینکه افراد وسایل منزل خود را جمع آوری کردند و آن ها را به درستی بسته بندی کردند نوبت به انتخاب ماشین مناسب باربری و حمل بار می رسد. در این مواقع افراد با سوالات متعددی روبرو می شوند و نمی دانند که کدام نوع ماشین برای آن ها مناسب می باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد نحوه انتخاب ماشین مناسب باربری و حمل بار اطلاعات لازم را کسب کنیم.

استعلام قیمت حمل و نقل

فاکتورهای مهم در انتخاب ماشین مناسب باربری و حمل بار

برای این که یک ماشین مناسب باربری و حمل بار انتخاب کنیم و هزینه های حمل و نقل و باربری را کاهش دهیم فاکتورهای وجود دارد که باید آنها را در نظر بگیریم که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

نوع بار و حجم آن

یکی از فاکتورهای که در نوع انتخاب نوع ماشین مناسب باربری و حمل بار تاثیرگذار است، حجم و نوع بار می باشد. طبیعتاً هر چقدر حجم بار شما زیادتر باشد باید یک وسیله بزرگتری را انتخاب کنید و در این زمینه اگر یک وسیله مناسب انتخاب کنید تعداد دفعاتی که شما مجبور به رفت و آمد می باشید کمتر می شود و در نتیجه هزینه شما بسیار کاهش پیدا می‌کند.

مسافت

یکی از فاکتورهای که در تعیین ماشین مناسب برای حمل بار مهم می باشد، مسافت می باشد و هر چقدر که مسافت شما نزدیک تر باشد هزینه شما کمتر می باشد این که باری که شما برای حمل آن اقدام می‌کنید در تهران است و یا شهرستان نیز یکی از فاکتورهای مهم است.

زمان حمل و نقل

زمان حمل ونقل، یکی از دیگر از فاکتورهای مهم در انتخاب ماشین مناسب برای باربری و حمل بار می باشد.

نوع مسیر حمل بار

اگر قصد شما حمل بار در فاصله های بسیار دور و بین شهری باشد، با توجه به نوع مسیر حمل بار، باید از ماشین های بزرگ تر مانند خاور استفاده کرد. در حقیقت این خودروها کاملا مناسب برای حمل بار بین شهری هستند.

انواع ماشین مناسب حمل بار

به طور کلی سه دسته و یا نوع ماشین مناسب برای حمل بار وجود دارد که آن ها را معرفی می کنیم.
  • حمل بار با استفاده از ماشین سبک: در این دسته ماشین هایی از قبیل؛ وانت، وانت نیسان، وانت آریسان، وانت پراید
  • حمل بار با استفاده از ماشین نیمه سنگین: در این دسته ماشین های خاور، کامیون، ایسوزو، کامیونت و هیوندا قرار می گیرند.
  • حمل بار با استفاده از ماشین سنگین: در این دسته خودرو های تریلی، ده تن، ترانزیت، ترانزیت یخچالی، کفی، کمپرسی، 20 تن، چادری سه محور و … جای می گیرند.

نکات مهم در انتخاب ماشین مناسب باربری و حمل بار

اسباب کشی منازل برای بسیاری افراد سخت و همراه با زحمات زیادی می باشد. برای اینکه یک اسباب کشی را بسیار هوشمندانه تر انجام دهیم و در کاهش هزینه های آن تلاش کنیم باید در انتخاب ماشین که برای حمل بار استفاده می شود، نکات مهمی را مد نظر قرار دهیم. در ادامه ما به بررسی این نکاتی که لازم است برای انتخاب ماشین خواهیم پرداخت. نکات مهم در انتخاب ماشین مناسب باربری و حمل بار

وزن بار

یکی از نکاتی که در انتخاب ماشین حمل بار و باربری باید به آن دقت کرد وزن باری است که شما دارید. باید همیشه نوع ماشین را که برای حمل بار انتخاب می کنید، کاملا ظرفیت وزن بار شما را داشته باشد و نباید بیش از ظرفیت آن برای حمل بار استفاده کرد که می توان خطرات بسیار زیادی را به همراه داشته باشد.

استعلام حمل و نقل داخلی

موقعیت و مقصد

یکی از فاکتورهای مهم موقعیت و مسافت منزل جدیدی که قرار است به آنجا اسباب کشی اسباب کشی کنید، می باشد. اگر مسافتی که شما برای حمل بار طی می کنید، زیاد باشد طبیعتاً هزینه بیشتری را باید صرفه باربری آن کنید. از طرف دیگر باید ماشین را انتخاب می کنید مناسب با موقعیت منزل جدید شما باشد. به عنوان مثال اگر منزل شما در یک کوچه های بسیار باریک و کم عرض قرار دارد، استفاده از ماشین های بزرگ برای حمل بار گزینه خوبی نمی باشد. زیرا ماشین حمل بار نمی تواند به اندازه کافی به منزل شما نزدیک شود. که در این صورت جابجایی وسایل کار سختی برای شما خواهد شد.

قیمت ماشین باربری

بدیهی است که اگر از خودروهای سنگین برای حمل بار و اسباب کشی استفاده کنید، هزینه بیشتری را پرداخت خواهید کرد. ولی باید به یک نکته توجه کرد که اگر حجم وسایل و بار شما زیاد باشد استفاده از ماشین‌های سنگین نسبت ماشین های سبک بسیار به صرفه تر می باشد، زیرا از تعداد رفت و آمدهای شما می کاهد و با یکبار جابجا شدن می‌توان بار را به مقصد رساند. سخن آخر در این مقاله با نحوه انتخاب ماشین مناسب باربری و حمل بار نکات مهم برای انتخاب ماشین مناسب باربری و حمل بارآشنا شدیم، شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه انتخاب ماشین مناسب باربری و حمل بار به سایت استعلام کارگو مراجعه کنید تا کارشناسان و متخصصین این شرکت شما را به خوبی راهنمایی کنند.

منابع:

How to Ship Trucks Overseas

International 4300 Heavy-Duty Truck Hauling and Transport with Heavy Haulers  
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

تماس