09199880999

سامانه اعلام بار چیست و چه مزایایی را به همراه دارد؟

با ورود تکنولوژی به بسیاری از قسمت های زندگی، تکنولوژی در حمل و نقل و اعلام بار نیز تاثیر خود را گذاشته است. دیگر به جای مراجعه حضوری به سالن های اعلام بار در پایانه های باربری و اعلام بار، از سامانه های اعلام بار اینترنتی استفاده می شود. در این مقاله از استعلام کارگو به بررسی این سیستم، ویژگی ها و نکات مثبت و منفی آن خواهیم پرداخت.

سامانه اعلام بار چیست؟

در گذشته صاحبان بار برای اینکه اعلام بار کنند و راننده مورد نیاز خود را برای حمل و نقل کالا پیدا کنند، باید به پایانه‌های حمل بار و سالن‌های اعلام بار مراجعه می‌کردند. این فرآیند بسیار زمان گیر و پر هزینه بود و با کندی پیش می رفت. تا اینکه با ورود اینترنت و تکنولوژی اعلام بار نیز دچار تحول و تغییر بسیار شگرفی شد. سامانه های اعلام بار در واقع یک واسطه بین صاحبان و بار و رانندگان می باشد. آن ها را در سریع ترین زمان ممکن و بدون واسطه به دیگر وصل می کند. سیستم های اعلام بار در بستر اینترنت و به صورت سایت ها، اپلیکیشن های اعلام بار و حتی استفاده از برنامه های پیام رسان مانند واتساپ و تلگرام خود را نشان داده است. سامانه اعلام بار  با وصل کردن سریع رانندگان و صاحبان بار به یکدیگر در هزینه‌ ها، زمان و بسیاری از مشکلاتی که در گذشته افراد در اعلام بار با آن مواجه بودن را به سرعت رفع کرده است.

استفاده از سامانه

سامانه های اعلام بار به طور کلی دو دسته مخاطب دارد. آن ها صاحبان بار ها و رانندگان می باشند. برای استفاده در سیستم، صاحبان بار در آن ثبت نام می کنند. و با توجه به وزن بار، حجم بار، مبدا و مقصد و زمان بارگیری اقدام به اعلام بار می کنند. و از طرف دیگر راننده ها نیز با ثبت نام در این سامانه و با توجه به نوع و ظرفیت ماشین خود، به پذیرش بار برای حمل و نقل اقدام می کنند.

مزایای استفاده از سامانه اعلام بار

تا به این جا با این سیستم و کاربرد آن آشنا شدید. بیایید به بررسی تمامی ویژگی های مثبت و مزایای استفاده از این سیستم بپردازیم. مزایای استفاده از سامانه اعلام بار

حدف واسطه ها

همانطور که در بالا به توضیح این نکته پرداختیم، سامانه اعلام بار یک پل ارتباطی بین رانندگان و صاحبان بار می باشد. آن ها را بدون هیچ گونه واسطه ای با یکدیگر ارتباط داده است. این حذف واسطه علاوه بر اینکه در زمان صرفه جویی زیادی می کند، در کاهش هزینه ها نیز تاثیر بسزایی دارد.

بررسی وضعیت بار به صورت آنلاین

یکی از مزایای بسیار مفید استفاده از سامانه بررسی وضعیت بار به صورت آنلاین و لحظه ای می باشد. با توجه به امکاناتی که در وب سایت ها و اپلیکیشن های اعلام بار قرار گرفته است، شما می توانید از لحظه بارگیری تا لحظه تخلیه شدن بار، پیگری های لازم را به عمل بیاورید.

بهبود سیستم عرضه و تقاضا

با توجه به اینکه در سامانه اعلام بار فقط رانندگان و صاحبان بار وجود دارند، شرایطی به وجود آمده است تا سیستم عرضه و تقاضای بار به درستی برقرار شود.

بررسی و مقایسه قیمت ها

در سامانه اعلام بار با توجه به آنلاین و بر خط بودن شرایط، یک راننده و صاحب بار می توانند قیمت هایی را که برای حمل یک بار در نظر گرفته شده است را بررسی کنند تا بتوانند بهترین گزینه ممکن را انتخاب کنند. یک راننده می تواند با بررسی شرایط و قیمت ها یک قیمت مناسب تر را برای حمل بار دریافت کند. و از سوی دیگر صاحبان بار می توانند یک فضای رقابتی از لحاظ قیمت را به وجود بیاورند.

کاربری و ثبت نام آسان

یکی دیگر از مزیت های مهم در استفاده از سامانه اعلام بار، ثبت نام ساده و  راحت بودن استفاده از آن می باشد. افراد به راحتی و با چند کلیک می توانند به راحتی در سیستم اعلام بار ثبت نام کنند. سپس در گام بعدی می توانند با توجه به نیاز های خود نیز اعلام بار کنند. از سوی دیگر همین شرایط برای رانندگان نیز فراهم می باشد. آن ها نیز به راحتی می توانند در سامانه اعلام بار ثبت نام کنند و از امکانات آن بهره ببرند.

سامانه اعلام ‌بار با استعلام کارگو

در این مقاله با سامانه اعلام بار و ویژگی های مثبت آن آشنا شدیم. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سامانه اعلام بار به سایت استعلام کارگو مراجعه کنید. کارشناسان و متخصصین این شرکت شما را به خوبی راهنمایی می کنند.

 منابع:

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

تماس