09199880999

حق توقف کالا چیست؟ | فری تایم مبدا + فری تایم مقصد

حمل و نقل کالا به سراسر دنیا کار پیچیده ای به نظر می رسد. تجارت شما باید سخت کار کند تا مدارک لازم را تهیه کند، نیازهای گمرکی هر کشور را درک کند. در نهایت همه چیز را طبق برنامه پیش ببرد. اما در مورد عواملی که ظاهراً خارج از کنترل شما هستند چه می کنید؟ یکی از این فاکتورها، حق توقف کالا یا دموراژ است. با سایت استعلام کارگو همراه باشید تا با حق توقف بیشتر آشنا شوید.

مقدمه ای بر حق توقف کالا

حق توقف کالا یا دموراژ هزینه ای است که برای محموله هایی که پس از زمان اختصاص یافته در یک ترمینال باقی مانده اعمال می شود. گرچه به نظر می رسد این یک مسئله فنی باشد. رفع خسارت برای حمل و نقل بزرگ و کوچک یک چالش لجستیکی است و اگر به طور پیشگیرانه مدیریت نشود، می تواند گران باشد. هر باربری تجاری احتمالاً در برخی مواقع با هزینه های کمتری مواجه خواهد شد. در حالی که هزینه ها از ترمینال به ترمینال دیگر متغیر است، متوسط ​​هزینه معافیت زدایی همچنان سال به سال افزایش می یابد. بنابراین، با افزایش تجارت جهانی و شلوغ بودن پایانه های بین المللی، تجارت شما چه مراحلی را می تواند برای به حداقل رساندن قرار گرفتن در معرض معافیت حق توقف اجناس از طریق زنجیره تأمین خود انجام دهد؟

تعریف حق توقف کالا

هنگامی که محموله شما به یک ترمینال می رسد، قبل از انتقال آن، مدت زمان مشخصی در اختیار شما قرار می گیرد که می تواند در آنجا بماند. در واقع این مدت زمان نشان دهنده تعداد روزهایی می باشد که شخص صاحب بار می تواند کانتینر را در اختیار داشته باشد. اگر از زمان مشخص شده، توقف بیشتری صورت بگیرد به صاحب بار حق توقف کالا یا دموراژ تعلق می گیرد. مدت زمان توقف کالا به فری تایم نیز معرف می باشد. از فروشنده ای به فروشنده دیگر متفاوت است و در نوع حمل و نقل متفاوت است. به طور کلی، به محموله هایی که از طریق راه آهن یا هواپیما می رسند 48 ساعت فری تایم داده می شود. برای کانتینرهای معمولی که از طریق اقیانوس وارد می شوند، زمان آزاد حدود چهار روز طول می کشد. زمان کمتری برای کانتینر رو باز یا ویژه اختصاص می یابد. تعریف حق توقف کالا وقتی نوبت به محاسبه حق توقف می رسد، هر فروشنده، پایانه، انبار و ایستگاه کانتینر سیاست خاص خود را دارد. بنابراین، هر زمان که از کانتینر برای حمل و نقل کالای خود استفاده می کنید، مهم است که سیاست های حق توقف کالا را که در مسیر حمل و نقل خود را به خوبی بدانید.

فری تایم مبدأ و فری تایم مقصد چیست؟

برای فری تایم مبدا باید گفت که مدت زمانی که کانتینر خالی از تحویل گرفته شده و تا زمانی که کانتینر پر تحویل داده می شود. برای فری تایم مبدا باید گفت مدت زمانی که کانتینر پر از محوطه کانتینری برداشته می شود. سپس به صورت خالی تحویل داده می شود.

نکات مهم برای جلوگیری از حق توقف کالا

آگاهی از این که حق توقف اجناس یا دموراژ چیست مهم است. داشتن یک رویکرد فعال برای جلوگیری از آن، به شما کمک می کند تا هنگام ارسال محموله های بیشتر به سراسر جهان، در هزینه خود صرفه جویی کنید. در اینجا نکاتی را به شما یادآوری می کنیم تا حق توقف کالا را به حداقل برسانید:
  • نکته بسیار مهم این می باشد که می توانید حق توقف کالا را به حداقل برسانید. اما همیشه نمی توانید از آن اجتناب کنید.
  • برای محموله خود تا حد امکان پیش برنامه ریزی کنید.
  • اسناد گمرکی لازم را که زودتر از موعد برای ترخیص تهیه کنید.
  • برقراری ارتباط فعال با هر یک از ذینفعان درگیر در حمل و نقل شما بسیار مهم است.
  • پس از آنکه محموله از مبدا خود خارج شد، در مورد پیشرفت آن بسیار مراقب باشید تا از دموراژ جلوگیری کنید.
  • برای برنامه ریزی آینده، هزینه های حق توقف کالای خود را پیگیری و تحلیل کنید.
در این مقاله با حق توقف کالا، تعریف حق توقف کالا یا دموراژ و نکات مهم برای جلوگیری از این گزینه مهم آشنا شدیم. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استعلام قیمت حمل ونقل به سامانه اعلام بار و حمل ونقل کارگو مراجعه کنید. کارشناسان و متخصصین این شرکت شما را به خوبی راهنمایی می کنند. منابع:

Rights of Unpaid Seller Against Goods

Right of stoppage in transit
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

تماس