09199880999

تفاوت کارگو و فریت بار چیست؟ | تفاوت سنتی فریت و کارگو

واژه های کارگو و فریت بار مشابه هستند، اما حتی اگر چند چیز مشترک داشته باشند، معنی آنها کاملاً متفاوت است. باسایت استعلام کارگو همراه باشید تا تفاوت کارگو و فریت بار را به خوبی درک کنید. برای افرادی که تازه وارد بازی صادرات و واردات می شوند، تفاوت بین این اصطلاحات اغلب نامشخص است. درک دو اصطلاح و زمینه های مختلفی که در آنها استفاده شده است به شما کمک می کند تا هنگام صحبت با متخصصان صنعت در مورد محموله های خود، هرگونه سردرگمی را از بین ببرید. در این مقاله کوتاه، ما تفاوت های این دو را با کاوش در تعاریف سنتی، کاربردهای معاصر و مکانهایی که با یکدیگر اشتباه گرفته می شوند را روشن خواهیم کرد.

 فریت بار چیست؟

اصطلاح فریت بار معمولاً اصطلاحی است که برای زمانی که فرد می خواهد به کشور دیگری مهاجرت کند و وسایل و و لوازم زندگی اش که بیش از حد مجاز تعیین شده برای هواپیما می باشد را به آن کشور بفرست و آن بار را فریت کند فریت بار می تواند به معنای حمل بار از طریق کامیون، قطار، هواپیما یا کشتی باشد. با این حال، فریت را نمی توان کارگو دانست، زیرا فقط کارگو برای توصیف کالاهای تجاری استفاده می شود. اما در فریت بار کالاهای غیر تجاری جابجا می شوند. مانند وسایل منزل شخصی که به یک کشور دیگر مهاجرت کرده است.

 کارگو چیست؟

اصطلاح کارگو به طور کلی برای کالاهایی که با کشتی یا هواپیما حمل می شوند استفاده می شود. هواپیماهای باری و کشتی های باری داریم. یک نامه را ممکن است کارگو نیز بنامند. از کارگو فقط برای کالاها استفاده می شود که شامل پرداخت یا پولی است که برای حمل کالا از شما گرفته می شود. این بدان معنی است که هر محصولی را که حمل می شود می توان کارگو نامید. از کانتینرهای بزرگ بار معمولاً در حمل و نقل کالاهایی استفاده می شود که کارگو نامیده می شوند. کارگو را می توان از طریق پالت، در تورهای حمل بار یا از طریق دیگر حمل کرد. خدمات پستی ارائه شده از بسته ها ممکن است به عنوان بار نیز شناخته شوند. از هر کالای مصرفی که حمل می شود می توان به عنوان بار نام برد.

تفاوت سنتی بین کارگو و فریت بار

تفاوت سنتی کارگو و فریت بار چیست؟به معنای سنتی، استفاده مناسب از اصطلاحات کارگو و فریت بار بستگی به وسیله نقلیه ای دارد که کالای مورد نظر را حمل می کند. وقتی ما به حمل و نقل هوایی اشاره می کنیم، هواپیما را هواپیمای باری نمی نامیم – آنها را هواپیمای باری می نامیم. کشتی های اقیانوس پیمای هم همینطور هستند، این یک کشتی باری نیست، بلکه یک کشتی باری است. فرق بین کارگو و فریت بار برعکس، قطارهایی که کالاها را از طریق زمین حمل می کنند قطارهای باری محسوب می شوند. به ندرت می شنوید که کسی از آن به عنوان “قطار باری” یاد کند. تریلرهای مسافت طولانی که با محصولات پر شده اند معمولاً به عنوان کامیون های باری شناخته می شوند. بنابراین، به طور سنتی، “فریت بار” مربوط به کالاها یا محصولاتی است که از طریق کامیون یا قطار به صورت زمینی منتقل می شوند، در حالی که “کارگو” به کالاهایی است که از طریق شرکت های حمل و نقل دریایی یا از طریق ارائه دهندگان خدمات هواپیمایی به خارج از کشور منتقل می شوند.

تفاوت کارگو و فریت بار چیست؟

تفاوت های کارگو و فریت بار  چیست؟ یکی از مهمترین تفاوت ها، در نوع پروازهایی که برای جابجایی آن ها استفاده می شود می باشد. در فریت بار  پروازهای تجاری ستفاده می شود. در حالی که در کارگو از هواپیماهای باری مخصوص و غول پیکر باری مانند بلوگا و آنتونف 225 استفاده می شود. کارگو معمولاً کالاهایی است که با وسایل نقلیه بزرگتر حمل می شوند. مانند کشتی های باری بزرگ و هواپیماها، در حالی که فریت معمولاً کالاهایی است که توسط وسایل نقلیه کوچکتر مانند کامیون ها و یا هواپیماهای تجاری حمل می شوند. هر دو اصطلاح برای کالاهای وارداتی و صادراتی استفاده می شود. اختلافات بین این دو اصطلاح در دوران مدرن كوچكتر شده است. اما در اصل کارگو منحصراً به كالاهایی كه با كشتی یا هواپیمای بزرگ حمل می شدند اطلاق می شود. اطلاع داشتن از تفاوت بین کارگو و فریت بار مزایای بسیاری به همراه دارد. این کار باعث می شود تا شما بتوانید به بهترین نحو شرایط بار و حمل را پیش ببرید.جهت اطلاعات بیشتر به سامانه اعلام بار و حمل ونقل کارگو مراجعه کنید. منابع:
   
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

تماس