09199880999

تفاوت ترانزیت داخلی و خارجی

اگر شرکت شما در حال برنامه ریزی برای ترانزیت خارجی است، این احتمال وجود دارد که تجارت شما در حال حاضر ترانزیت داخلی را انجام می دهد. همیشه گسترش کسب و کار خوب است و برای پوشش دادن بازارهای خارجی باید رو به ترانزیت خارجی آورد. با این حال، قبل از برنامه ریزی برای ترانزیت خارجی، مهم است که تفاوت های ترانزیت داخلی و خارجی را درک کنید. همه ما می دانیم که ترانزیت خارجی یک فرایند نسبتاً طولانی تر است و نرخ ترانزیت خارجی بار بیشتر از هزینه ترانزیت داخلی است. بگذارید تفاوت های ترانزیت داخلی و خارجی را بهتر بررسی کنیم و درک کنیم.

ترانزیت چیست؟

قبل از اینکه به بررسی تفاوت های ترانزیت داخلی و خارجی بپردازیم، بهتر است که ابتدا خود مفهوم ترانزیت را درک کنیم. به طور کلی می توان گفت که جابجایی کالا از یک کشور به کشور دیگر ترانزیت گفته می شود. خود مفهوم ترانزیت به ترانزیت خارجی و داخلی تقسیم بندی می شوند.

ترانزیت داخلی چیست؟

هرگونه فرآیند حمل و نقل که مواد یا اسناد را از نقطه A به نقطه B در مرز ملی منتقل می کند، به عنوان ترانزیت داخلی شناخته می شود. اکثر شرکت های حمل و نقل دو تا سه روز پیشنهادات تحویل را در داخل کشور ارائه می دهند. در برخی موارد، و در مکان های خاص، تحویل همان روز نیز امکان پذیر است. با این حال، در صورت ترانزیت خارجی نمی توان از چنین امکاناتی استفاده کرد. عمدتا ترانزیت داخلی را می توان بدون هیچ گونه تاخیری انجام داد. در حالی که ترانزیت بین المللی و خارجی به دلیل بازرسی گمرکی، شرایط آب و هوایی و دلایل دیگر به تاخیر می افتد.

ترانزیت خارجی چیست؟

ترانزیت خارجی به سادگی ترانزیت داخلی نیست. در ترانزیت داخلی، کالا فقط از محل منبع به مقصد منتقل می شود. اما در ترانزیت خارجی، کالای مورد نظر از مبدا به گمرک کشور و سپس به گمرک کشور مقصد و سپس در نهایت به مقصد منتقل می شود. این بخش های سفارشی مسئول اخذ مالیات و عوارض واردات و صادرات هستند. کالا ها باید با قوانین و مقررات گمرکی هر دو کشور (واردات و صادرات) مطابقت داشته باشند. این امر کار ترانزیت خارجی را سخت می کند. زیرا قوانین برای هر کشور متفاوت است و می تواند برای افراد عادی گیج کننده باشد. هنگام تزانزیت داخلی، فقط برچسب حمل و نقل مورد نیاز است. اما هنگام ترانزیت خارجی، تعدادی اسناد مانند بسته بندی فاکتور تجاری، لیست حمل، گواهی مبدا، دستورالعمل ارسال کننده، بارنامه و موارد دیگر مورد نیاز است. همچنین ممکن است مدارک بر اساس مکان و کالاها متفاوت باشد.

بررسی تفاوت های ترانزیت داخلی و خارجی

هنگام ترانزیت خارجی باید مطمئن شوید که کالایی که برای ترانزیت انتخاب می شود، حاوی هیچ محدودیتی نیست. کشورهای مختلف لیستی از اقلامی را دارند که صادرات یا واردات آنها ممنوع است. در موارد خاص، موارد را فقط در شرایط خاص می توان حمل کرد. قوانین مربوط به مواردی مانند باتری های لیتیوم یونی و سایر اقلام قابل اشتعال سختگیرانه است. بررسی تفاوت های ترانزیت داخلی و خارجی هنگام ترانزیت داخلی، گزینه های حمل و نقل بسیاری شامل کامیون، ماشین، مترو، قطار، پرواز و غیره است. هنگام ترانزیت خارجی، به طور کلی از هواپیما، قطار، کشتی و کامیون های حمل بار استفاده می شود. بسته به نوع کالایی که برای ترانزیت استفاده می شود، زمان مورد نیاز و هزینه های حمل و نقل خارجی، می توانید یکی از این گزینه ها را انتخاب کنید. هنگام استفاده از ترانزیت خارجی ( استعلام حمل و نقل بین المللی ) باید از شرکت های ترانزیت بار شناخته شده ای استفاده کرد. زیرا ممکن است در بعضی از موارد پیگیری کالا و بار در بعضی از کشور ها مشکل باشد. با این حال، در مورد ترانزیت خارجی یافتن یک شرکت حمل و نقل قابل اعتماد و با تجربه ضروری است. از تفاوت های ترانزیت داخلی و خارجی این می باشد که ردیابی  و پیگیری کالا در ترانزیت داخلی بسیار آسان تر از ترانزیت خارجی است. بنابراین انتخاب یک شرکت حمل و نقل برای ایمنی، سرعت و سلامت کالای شما در رسیدن به مقصد چه ترانزیت داخلی باشد و چه ترانزیت خارجی باشد بسیار مهم و حیاتی می باشد. سخن آخر در این مقاله با ترانزیت داخلی، ترانزیت خارجی و تفاوت های ترانزیت داخلی و خارجی آشنا شدیم، شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تفاوت های ترانزیت داخلی و خارجی به سایت استعلام  کارگو مراجعه کنید تا کارشناسان و متخصصین این شرکت شما را به خوبی راهنمایی کنند.   منابع:

?How to Differentiate Between International and Domestic Shipping

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

تماس