09199880999

بوژی ها و حمل محمولات سنگین – بوژی چیست؟

حمل و نقل جاده ای شامل حمل بار یا افراد از طریق جاده با استفاده از وسایل نقلیه موتوری یا وسایل دیگر می باشد. این مدل در مقایسه با انواع دیگر سیستم حمل و نقل مانند دریا و هوا، هزینه نگهداری جاده ها ارزان تر است. حمل و نقل جاده ای می تواند در موارد خاص، تنها روش حمل و نقل به مناطق صعب العبور می باشد. در بعضی از موارد محموله های بسیار سنگین و حجیم باید جابجا شوند. برای اطلاع بیشتر از بوژی ها و حمل محمولات سنگین با سایت استعلام آنلاین کارگو همراه باشید. بوژی چیست

بوژی چیست؟

بوژی یک شاسی یا چارچوب است که دارای یک چرخ متصل به یک وسیله نقلیه است. در واقع یک زیر مجموعه مدولار از چرخ ها و محورها می باشد. بوژی ها در حالت های مختلف حمل و نقل اشکال مختلفی دارند. یک بوژی ممکن است به طور معمول متصل باشد. (مانند بسیاری از اتومبیل های راه آهن و نیمه تریلر) یا به سرعت قابل جدا شدن باشد. محور های یک بوژی برای تقسیم وزن بار می باشد. در واقع هر چقدر وزن بار زیاد باشد، تعداد محور های بوژی نیز متعاقبا افزایش پیدا می کند تا بتواند بارهای بسیار سنگین و حجیم را به راحتی حمل کند. کار با بوژی ها بسیار سخت می باشد و نیاز به یک تیم حرفه ای برای جابجایی و حمل محمولات سنگین را دارد. یک بوژی به تنهایی کار نمی کند. یک تیم فنی، پشتیبانی و اسکورت در عقب و جلوی ماشین حتما باید وجود داشته باشد تا بتوان بار را در کمال امنیت به مقصد خود رساند. برای استعلام ترخیص کالا کلیک کنید

انواع بوژی و حمل محمولات سنگین

به طور کلی انواع بوژی کش ها در ایران به دو دسته کلی تقسیم می شوند.
  • جاده ای
  • ریلی
با استفاده از بوژی جاده ای می توان به جابجایی و حمل محمولات سنگین به اندازه 100 تن به بالا پرداخت. با توجه به وزن محموله ای که این وسیله باید آن را حمل کند تعداد محور های آن تغییر می کند. پس هر چقدر که یک محموله سنگین تر باشد، متعاقبا تعداد محور ها افزایش پیدا می کند. معمولا عرض کمر شکن بوژی با توجه به عرض محموله نیز متغیر می باشد. از سه تا سه و نیم متر می تواند باشد.  

بوژی ها و حمل محمولات سنگین

به طور کلی و عمومی مشخصات یک بوژی به صورت زیر می باشد. ارتفاع از سطح زمین: ۱۲۰±۲۵ متر تعداد چرخ های موجود در هر محور: 8 چرخ مشخصات کش: بوژی کش ها معمولا 10 چرخ دارند. نوع جدید بوژی کش ها از 12 چرخ بهره می برند.

کار با بهترین بوژی کش های دنیا

ممکن است تا اینجای کار اسم بوژی شما را بسیار ترسانده باشد. شاید فکر کنید که بسیار بد قلق باشند و کار با آن ها بسیار دشوار باشد. اما بر خلاف این ظاهر خشن به راحتی با فشار هیدرولیکی که بر روی آن ها اعمال می شود کار می کنند. ولی خب کار با آن ها نیاز به تجربه و شرایط بسیار خاصی دارد. نکته ای که برای کار با بوژی و حمل محمولات سنگین وجود دارد، سرعت بسیار پایین در حمل این محموله ها می باشد. حداکثر سرعتی که یک بوژی و کشنده آن می توانند برای حمل یک محموله داشته باشند چیزی کمتر از 30 کیلومتر بر ساعت می باشد،  و در بعضی از موارد خاص سرعت بسیار از این هم کمتر می شود و به حدود 5 کیلومتر بر ساعت می رسد. این خود نشان می دهد که افرادی که در این صنعت کار می کنند، باید از صبر و حوصله بسیار بالایی برخوردار باشند. نکته ی دیگر که برای کار با بوژی ها باید در نظر گرفت این است که بوژی ها با محدودیت ساعات تردد روبرو هستند. آن ها مجاز به حرکت در جاده ها از ساعت 6 صبح تا 6 عصر می باشند. حرکت باید توسط هماهنگی ها و صدور مجوزهای لازم توسط پلیس راهور و سازمان راه داری کشور صورت گیرد. سخن پایانی در این مقاله با بوژی و حمل محمولات سنگین، تعریف بوژی و نکات مهم برای کار با بوژی ها آشنا شدیم. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بوژی و حمل محمولات سنگین، انواع حمل و کارگو به سایت استعلام کارگو مراجعه کنید تا کارشناسان و متخصصین این شرکت شما را به خوبی راهنمایی کنند. منابع:
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

تماس