09199880999

انواع کانتینر | لیست کانتینر های مختلف + کاربرد های آن ها

آیا می دانید حدود 90٪ از محموله های جهان توسط کشتی جابجا می شوند؟ تعجب آور نیست که برای جا دادن چنین مقدار گسترده ای از کالاها، انواع مختلفی از کانتینرهای حمل و نقل در گردش وجود دارد که هر کدام برای هدفی متفاوت استفاده می شوند. برای آگاهی از انواع کانتینر حمل و نقل مقاله ای که از وب سایت استعلام کارگو آماده شده است را مطالعه کنید.

انواع کانتینر کالای خشک

کانتینر کالای خشک متداول ترین مورد استفاده در صنعت حمل و نقل است. طول آنها 20 ، 40 و 45 فوت است و برای حمل کالاهای خشک طراحی شده اند. این ظروف امکان کنترل دما را ندارند. بنابراین برای جابجایی مواد غذایی یا مواد شیمیایی که به یخچال نیاز دارند مناسب نیستند. حدود هفده میلیون کانتینر این مدلی در جهان وجود دارد. بخش عمده ای از باربری بین المللی در جهان که در تجارت بین المللی تولید می شود، در کانتینرهای حمل و نقل حمل می شود. اختراع آنها سهم عمده ای در جهانی سازی تجارت در نیمه دوم قرن بیستم داشت و هزینه حمل کالا و از این رو تجارت از راه دور را به طرز چشمگیری کاهش داد.

کانتینر دو درب

با وجود درب در دو انتهای ظرف حمل و نقل ، این نوع کانتینر به عنوان “کانتینر تونل” نیز شناخته می شود. کانتینر دو درب برای بارگیری و تخلیه سریع کالاها بسیار مفید هستند و فضای وسیع تری برای کالاهایی مانند فولاد و آهن ایجاد می کنند.

انواع کانتینر رو باز

این نوع کانتینر در اصل از نوع خشک است اما بدون سقف. این امکان بارگیری آسان محموله های عمده را فراهم می کند. یک ساختار سقف مانند، پلاستیکی وجود دارد که می تواند با طناب در کانتینر محکم شود، و محافظت در برابر باران و برف را فراهم می کند.

کانتینر پهلو باز

یک کانتینر پهلو باز دارای یک کانتینر بلند است که می تواند کاملاً باز شود. این مورد برای کالاهای گسترده ای مفید است که عبور از انتهای یک کانتینر تونلی یا یک ظرف ذخیره خشک ممکن است دشوار باشد. پهلوی کناری به گونه ای باز می شود که گویی از دو در بزرگ ساخته شده است، اما با این وجود می توان آن را محکم کرد تا از کالاهای داخل آن محافظت کند. کانتینر پهلو باز

انواع کانتینر یخچال دار

کانتینر یخچال دار یکی از انواع کانتینر است که برای حمل بار حساس به دما قرار دارد. این نوع کانتیتر ها برای حمل گوشت و دارو و میوه ها و سبزیجات حساس به دما مناسب می باشد.

کانتینر عایق بندی شده

مانند کانتینر یخچال دار، کانتینرعایق بندی شده یا حرارتی دارای یک کنترل دما و قابل تنظیم است که به آنها امکان می دهد دمای بالاتر را تحمل کنند. این نوع از انواع کانتینر مجهز به کمپرسور مکانیکی برای خنک سازی یا گرم کردن هوای درون کانتینر هستند. کانتینرعایق بندی شده برای حمل و نقل از راه دور محصولاتی مانند غذاها، داروها، خون، مواد بیولوژیکی و مواد شیمیایی مناسب هستند.

انواع کانتینرهای نیمه بلند

کانتینرهای حمل نیمه بلند برای حمل بار سنگین و متراکم طراحی شده اند. این مواد برای حمل کالاهایی مانند زغال سنگ و سنگ مناسب هستند. بنابراین برای استفاده در صنعت معدن بسیار مناسب هستند.

کانتینر مخزن دار

کانتینر مخزن دار یا تانکرها از فولاد قوی یا سایر مواد ضد خوردگی برای حمل و نقل و محافظت طولانی مدت از مواد مایع ساخته شده اند. یک کانتینر مخزن دار باید حداقل 80٪ پر باشد تا از خطر مایعات در حال عبور جلوگیری کند. اما همچنین نباید بیش از 95٪ پر باشد یا فضای کافی برای انبساط حرارتی نخواهد داشت.

کانتینرهای حمل اتومبیل

کانتینرهای حمل اتومبیل یکی انواع کانتینر هستند که مخصوص حمل و نقل خودروها در مسافت های طولانی ساخته شده اند. آنها دارای کناره های جمع شونده هستند که به ماشین کمک می کند تا به راحتی درون کانتینرها قرار بگیرد بدون این که خطر آسیب دیدن یا حرکت را داشته باشد.

انواع کانتینرهای مخصوص

این واحدهای کانتینری هستند که به صورت سفارشی برای اهداف تخصصی ساخته شده اند. عمدتا ، آنها برای خدمات با ویژگی های تحصصی بالا مانند حمل سلاح و …  استفاده می شوند. به همین ترتیب، ساختار و ترکیب مواد آنها به هدف خاصی که برای تأمین نیاز دارند بستگی دارد. اما در بیشتر موارد، امنیت همچنان در اولویت اول قرار دارد. منابع:

16 Types of Container Units and Designs for Shipping Cargo

THE 8 MOST COMMON TYPES OF CONTAINERS

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

تماس