09199880999

انواع حمل | حمل و نقل جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی

انواع حمل و نقل اصطلاحی است که برای تمایز بین روشهای مختلف حمل و نقل یا حمل و نقل افراد یا کالاها به کار می رود. روش های مختلف حمل و نقل حمل و نقل هوایی، دریایی و زمینی است که شامل حمل و نقل ریلی یا راه آهن، حمل و نقل جاده ای و خارج از جاده است. ما در این مقاله از استعلام کارگو انواع حمل را برای شما توضیح خواهیم داد.

حمل و نقل جاده ای (زمینی)

زیرساخت های جاده ای مصرف کنندگان بزرگی را دارد. در واقع کمترین میزان محدودیت فیزیکی را در بین انواع حمل و نقل دارند. با این حال، محدودیت های فیزیوگرافی در ساخت جاده با هزینه های اضافی قابل توجه برای غلبه بر ویژگی هایی مانند رودخانه ها یا زمین های ناهموار قابل توجه است. در حالی که از نظر تاریخی حمل و نقل جاده ای برای پشتیبانی از اشکال غیر موتوری حمل و نقل (پیاده روی، حیوانات اهلی و دوچرخه سواری در اواخر قرن نوزدهم) توسعه یافته است، این موتور است که از ابتدای قرن بیستم بیشتر پیشرفت خود را شکل داده است. حمل و نقل جاده ای( زمینی) دارای انعطاف پذیری عملیاتی متوسطی است. زیرا وسایل نقلیه می توانند چندین هدف را دنبال کنند. اما بندرت می توانند در خارج از جاده ها کار کنند. سیستم های حمل و نقل جاده ای هزینه های نگهداری بالایی دارند، هم برای وسایل نقلیه و هم برای زیرساخت ها که مربوط به طول عمر کم است. آنها عمدتاً به صنایع سبک و توزیع بار مربوط می شوند. جایی که جابجایی سریع بار در دسته های کوچک امری عادی است. با حمل کانتینر، حمل و نقل جاده ای به یک حلقه مهم در توزیع بار بین بنادر و مناطق داخلی شهر تبدیل شده است.

انواع حمل – حمل و نقل ریلی و خطوط لوله

راه آهن از یک مسیر ردیابی شده تشکیل شده است که وسایل نقلیه چرخدار در آن متصل می شوند. با توجه به تحولات فن آوری اخیر، حمل و نقل ریلی همچنین شامل مونوریل و مگلو است. آن ها سطح متوسطی از محدودیت های فیزیکی دارند و به ویژه برای حمل بار ، گرادیان کمی لازم است. صنایع سنگین به طور سنتی با سیستم های حمل و نقل ریلی مرتبط هستند.  اگر چه با اتصال آن به حالت های جاده ای و دریایی، انعطاف پذیری حمل و نقل ریلی را بهبود بخشیده است. راه آهن تا حد زیادی حالت حمل و نقل زمینی را دارد که بالاترین ظرفیت را دارد که 23000 تن قطار واحد ذغال سنگ کاملاً بارگیری شده سنگین ترین بار حمل شده است. حمل و نقل مسیرهای خطوط لوله عملا نامحدود هستند زیرا می توان آنها را در خشکی یا زیر آب قرار داد. هدف آنها انتقال مایعات مانند فرآورده های نفتی در مسافت های طولانی به روشی مقرون به صرفه است.

انواع حمل و نقل دریایی

با ویژگی های فیزیکی مانند شناوری و اصطکاک محدود، حمل و نقل دریایی موثرترین حالت برای جابجایی مقادیر زیادی بار در مسافت های طولانی است. مسیرهای اصلی دریایی از اقیانوس ها، سواحل ، دریاها، دریاچه ها، رودخانه ها و کانال ها تشکیل شده است. حمل و نقل دریایی هزینه های پایانه بالایی دارد. زیرا زیرساخت های بندر از جمله، نگهداری و بهره برداری بسیار پر هزینه هستند. حمل و نقل دریایی بیش از هر حالت دیگر به صنایع سنگین مانند تاسیسات فولاد و پتروشیمی مجاور سایت های بندری مرتبط است. با این وجود، با حمل و نقل کانتینر، حمل و نقل دریایی به نقطه اصلی جهانی شدن تبدیل شده است. مهم ترین نکته این است که امکان تجارت طیف گسترده ای از کالا ها را فراهم می کند.جهت کسب اطلاع بیشتر مقاله استعلام حمل دریایی را مطالعه کنید

حمل و نقل هوایی

مسیر های هوایی عملا نامحدود هستند. اما از اقیانوس اطلس شمالی، در داخل آمریکای شمالی و اروپا و از اقیانوس آرام شمالی متراکم تر هستند. محدودیت های حمل و نقل هوایی چند بعدی هستند. این ها شامل سایت (یک هواپیمای تجاری برای فرود و برخاست حدود 3،300 متر باند فرودگاه نیاز دارد)، آب و هوا، مه و جریان های هوایی است. فعالیتهای هوایی به بخش های سوم و چهارم مرتبط هستند، به ویژه امور مالی و گردشگری، که به تحرک افراد از راه دور متکی هستند. اخیراً، حمل و نقل هوایی مقادیر رو به رشد بار با ارزش بالا را در خود جای داده. این گزینه نقش فزاینده ای در جابجایی در جهان را دارد. جهت کسب اطلاع بیشتر مقاله استعلام حمل هوایی را مطالعه کنید.

استعلام قیمت انواع حمل با سامانه حمل و نقل 

در این مقاله با انواع حمل و عوامل تاثیر گذار در مورد آن  آشنا شدیم. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استعلام حمل بار  و چگونگی حمل بار به سامانه اعلام بار کارگو مراجعه کنید. کارشناسان و متخصصین این شرکت شما را به خوبی راهنمایی کنند. منابع:
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
اشتراک گذاری

1 دیدگاه

ارسال دیدگاه

تماس