09199880999

اعلام بار چیست؟ | چه مواردی بر اعلام بار تاثیر دارند؟

امروز بسیاری از شرکت ها، تجارها و تولید کنندگان کالا ها برای اینکه محصولات خود را از مبدا به مقصد مورد نظر بفرستند از سامانه حمل و نقل بار استفاده می کنند. برای دسترسی به یک شرکت حمل و نقل معتبر برای حمل کالا و همچنین و انتخاب نوع ماشین مناسب برای کالای که باید حمل شود، از اعلام بار استفاده می شود. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد این مفهوم اطلاعات کسب کنید.

اعلام بار چیست؟

شاید بارها با کلمه اعلام‌ بار مواجه شده‌اید و اما معنی دقیق آن را هنوز نفهمیدید. اعلام بار اولین مرحله حمل و نقل یک کالا از مبدا به مقصد می باشد. به عنوان مثال شما صاحب یک کالا هستید. می خواهید آن را به هر طریقی از مسیرهای هوایی یا جاده‌ای و یا دریایی حمل کنید. پس باید این کار را انجام دهید. در واقع این مسئله انتخاب یک شرکت مناسب برای حمل و نقل محموله می باشد. نحوه انجام اعلام محموله نیز با ورود تکنولوژی دیگر مانند گذشته به روش سنتی خود انجام نمی‌شود. در گذشته برای اعلام بار باید پایانه های باربری مراجعه می شد. در پایانه های باربری سالن های مخصوصی برای انجام این کار وجود داشت. سالن ها بر اساس شهر ها تقسیم بندی و دسته بندی می شدند. افراد و رانندگان باید برای اعلام محموله به هر یک از این سالن ها مخصوص مراجعه می‌کردند. اما با ورود تکنولوژی و پیشرفت بسیار چشمگیر علم در زمینه ارتباطات و حمل و نقل، نحوه انجام اعلام محوله نیز به کلی با پیشرفت زیادی روبرو شد. به جای ثبت نام به صورت حضوری، می توان از طریق وب سایت ها و برنامه های پیام رسان مانند واتساپ و تلگرام و اپلیکیشن های مخصوص این کار استفاده کرد. حضور تکنولوژی در اعلام بار بسیار در وقت و هزینه افراد صفحه جویی کرده است. شرایطی را فراهم آورده است که افراد می‌توانند در هر ساعتی از شبانه روز و هر جای کشور که می خواهند اعلام محموله کنند.

فرایند های مهم اعلام بار

برای اعلام محموله در یک سامانه مخصوص این کار باید فرایند هایی نظیر اعلام بار ، پیدا کردن راننده مد نظر، پیدا کردن بار، پیگیری تحویل بار در مقصد قابل انجام می باشند. کاربران سامانه حمل بار در واقع به دو دسته تقسیم بندی می شوند. دسته اول صاحبان بار می باشند و دسته بعدی رانندگان هستند. و در واقع سامانه ای که برای این امر طراحی شده است، این افراد را بدون واسطه و مستقیم با یکدیگر مرتبط می کند.

نکات مهم در اعلام بار

فاکتور های مهمی در اعلام بار وجود دارد که باید به آن ها دقت شود. این فاکتورها برای اعلام محموله و هزینه مربوط به آن تاثیر گذار هستند. فاکتورهای مانند وزن و حجم بار، نوع بار، مبدا  و مقصد و زمان بارگیری و تخلیه، در ادامه به بررسی این نکات مهم خواهیم پرداخت. نکات مهم در اعلام بار

وزن و حجم بار

یکی از اولین فاکتورهایی که در هزینه اعلام بار تاثیر گذار است، وزن و حجم بار می باشد. طبیعتا هرچقدر که کالا وزن و حجم زیادتری داشته باشد، باید یک ماشین مناسب با حجم و وزن آن انتخاب شود. به طبع آن هزینه های حمل و نقل را افزایش خواهد داد.

نوع بار

یکی دیگر از گزینه های اعلام بار، نوع محموله می باشد که در هزینه های آن تاثیر گذار است. بعضی از بارها نیاز به رعایت شرایط خاص دارند. مانند شرایط خاص دمایی که برای حمل و نقل نیاز دارند. به نوبه خود به یک وسیله نقلیه مجهزتر برای حمل و نقل می طلبد. یکی از فاکتورهای افزایش هزینه می باشد.

مسافت حمل و نقل 

قانون ساده ای برای اعلام محموله در مسافت های مختلف بین مبدا و مقصد وجود دارد. هر چقد که مقصد دورتر باشد، هزینه حمل و نقل آن نیز زیاد تر خواهد شد. بنابراین یکی از گزینه های که حتما در سامانه اعلام بار باید درج شود، مبدا و مقصد حمل و نقل کالا می باشد. سپس هزینه های حمل و نقل نیز بر اساس آن سنجیده می شود.

اعلام بار با سامانه حمل و نقل کارگو

در این مقاله با اعلام با و عوامل تاثیر گذار در آن نیز آشنا شدیم. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اعلام بار به سایت سامانه حمل و نقل کارگو مراجعه کنید تا کارشناسان و متخصصین این شرکت شما را به خوبی راهنمایی کنند.      منابع:

Difference between Laden on Board and Shipped on Board

??What does Shippers load, stow and count mean

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

تماس